Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spotkanie z dziennikarzami

Po raz pierwszy w tym roku burmistrz Andrzej Wyczawski zaprosił lokalnych dziennikarzy na konferencję prasową. W czwartek, 18 stycznia przedstawił plany na 2013 r.
Konferencja prasowa poświecona została planom na 2013 r. | Fot.  Monika Polita
Konferencja prasowa poświecona została planom na 2013 r.
Fot. Monika Polita
W konferencji uczestniczyli dziennikarze z: portalu www.pod24.pl, www.twojatv.info, dziennika Super Nowości, tygodników: Życie Podkarpackie i Gazeta Jarosławska.
W konferencji uczestniczyli dziennikarze z: portalu www.pod24.pl, www.twojatv.info, dziennika Super Nowości, tygodników: Życie Podkarpackie i Gazeta Jarosławska.

 

Burmistrz podkreślał konieczność remontu dróg miejskich: - Przez ostatnie dwa lata skupiliśmy się na budowie łącznika obwodnicy z ulicą Morawską. Na ten cel wydaliśmy osiem i pół miliona złotych. Przez drugą część kadencji chcemy poświęcić pieniądze na remont miejskich dróg, a także dofinansowanie remontu dróg powiatowych położonych w Jarosławiu - mówił A. Wyczawski.

Już w tym budżecie zarezerwowano na remonty i budowę dróg miejskich i wewnętrznych, a także budowę parkingów - 2 mln 680 tys. zł. W planach jest budowa i modernizacja 17 ulic. M.in. planowana jest budowa przedłużenia ul. Konfederackiej, połączenia ulic Przemysłowej i Chrobrego, budowa ul. Elektrownianej, budowa Raszyńskiej, ale także budowa parkingu na os. WP.

Radni przychylili się także do propozycji dofinansowania remontu dróg powiatowych. W budżecie zarezerwowana jest na ten cel kwota 400 tys. zł. Władze miasta chcą m.in. przebudować ul. Cmentarną, zmodernizować ul. Reymonta czy Wilsona.

Podczas konferencji burmistrz mówił także o inwestycjach w placówkach oświatowych. To głównie termomodernizacja szkół podstawowych nr 4 i nr 10 oraz Miejskiego Przedszkola nr 1, także remonty dachów, izolacja fundamentów w innych placówkach. Prawie 500 tys. zł przeznaczono w budżecie na budowę i remont placów zabaw w mieście. Już na początku roku rozpocznie się wymiana foteli w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, na co w budżecie zarezerwowano 175 tys. zł.

Ważne zadania tego roku, o których mówił burmistrz, to kontynuacja budowy przedszkola na os. Kombatantów, remont piwnic i przygotowanie podziemnego przejścia pod kamienicami Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów, rewitalizacja Bramy Krakowskiej (w budżecie przeznaczono 300 tys. zł), ratowanie przed niszczeniem górnego i dolnego muru oporowego Opactwa ss. Benedyktynek (480 tys. zł). Tradycyjnie już w budżecie znalazła się kwota na dofinansowanie remontu jarosławskich zabytków, w tym świątyń. To kwota prawie 900 tys. zł.

Burmistrz poruszał podczas konferencji także problem oświetlenia miasta: - W tym roku chcemy uzupełnić wszystkie wycięte lampy, a także dodać oświetlenie w miejscach, gdzie jest ich stanowczo za mało. Przeznaczyliśmy na to kwotę ponad miliona złotych - tłumaczył. Dodał, że w tym roku zostaną wymienione także wiaty przystankowe przy głównych drogach. - To tylko niektóre z planowanych inwestycji. Na część z nich przeznaczyliśmy pieniądze miejskie, ale staramy się także o środki z zewnątrz, na co złożyliśmy stosowne wnioski - dodał.

Ewa Kłak Zarzecka
(19.01.2013 | aktualizacja 21.01.2013 10:32)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31