Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Najzdolniejsi rywalizowali w Jarosławiu

Elektronika, elektronika medyczna, elektryka, teleinformatyka, mechatronika, w tych kategoriach rywalizowała młodzież biorąca udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Olimpijskie zmagania odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha. Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawował między innymi Burmistrz Miasta Jarosławia.

21 i 22 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbywała się XXXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Do rywalizacji stanęło blisko 300 osób z całej Polski, także przedstawiciele ze Słowacji oraz Ukrainy. Uczestnicy najpierw rozwiązywali zadania testowe, później zmierzyli się z częścią teoretyczną. Finalistów wyłonił ostatni etap - część ustna. 6 laureatów zdobyło indeks na wyższe uczelnie.

Tomasz Szul, uczeń ZSTiO w Jarosławiu po raz drugi z rzędu sięgnął po olimpijski laur. Uzyskał tytuł laureata, zajmując drugie miejsce w kategorii elektornicznej.

Nad przebiegiem Olimpiady czuwali nie tylko organizatorzy, także członkowie Komitetu Głównego wraz z Przewodniczącym dr inż. Bogusławem Wiśniewskim z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Na uroczystym zakończeniu Olimpiady burmistrza Andrzeja Wyczawskiego reprezentował jego zastępca Stanisław Misiąg, który z rąk organizatorów przyjął podziękowania za ufundowanie nagród dla laureatów.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(25.03.2013 | aktualizacja 25.03.2013 21:16)
Fot. Monika Polita
Laureatom nagrody wręczał między innymi zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.
Laureatom nagrody wręczał między innymi zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.
Na zdjęciu: Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO w Jarosławiu (po prawej) oraz Bogusław Wiśniewski, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady.
Na zdjęciu: Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO w Jarosławiu (po prawej) oraz Bogusław Wiśniewski, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady.
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31