Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zamieszanie wokół składania deklaracji

Burmistrz Andrzej Wyczawski oraz poseł Tomasz Kulesza odnieśli się do problemu, jaki powstał w ostatnich dniach przy składaniu deklaracji o wysokości opłaty oraz obowiązku uiszczania opłaty do gminy za odbieranie odpadów.
Fot. Małgorzata Młynarska

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 25 marca br., burmistrz Andrzej Wyczawski  przedstawił swoje stanowisko w sprawie składania deklaracji przez mieszkańców Spółdzielni  Mieszkaniowej w Jarosławiu. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że deklaracje w imieniu swoich lokatorów powinien złożyć do Urzędu Miasta Zarząd Spółdzielni. Mówi o tym artykuł 27 ustęp 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zarząd Spółdzielni, wbrew temu co uważa, sprawuje zarząd nieruchomościami wspólnymi, stanowiącymi jej współwłasność jako zarząd powierzony. Do tej pory to on pobierał od mieszkańców opłaty za odpady i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Tyle tylko, że zamiast z przedsiębiorcą odbierającym te odpady umowę podpisze z Urzędem Miasta - wyjaśniał Andrzej Wyczawski. - Nie jest to tylko moja interpretacja tego przepisu, podobną wykładnię przedstawia Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Biuro Analiz Sejmowych - wymienia.

Burmistrz podkreślał, jak działanie Zarządu Spółdzielni doprowadziło nie tylko do dezorganizacji pracy referatu ds. gospodarowania odpadami, ale przede wszystkim naraziło mieszkańców na długie oczekiwanie w kolejkach. - Uruchomiliśmy drugi punkt przyjmowania deklaracji w pokoju nr 2 na parterze ratusza. Główny punkt funkcjonuje w pok. nr 10 w kamienicy Rynek 6. Jeżeli będzie taka potrzeba uruchomimy trzeci punkt - zapowiada burmistrz.

Burmistrz Andrzej Wyczawski zaznaczył, że Zarząd Spółdzielni wielokrotnie spotykał się z władzami miasta, jednak nie kwestionował zasadności składania deklaracji w imieniu swoich lokatorów. Poinformował o tym burmistrza dopiero 12 marca br., więc przed końcem terminu składania tychże deklaracji.

Ewa Kłak-Zarzecka

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.03.2013 | aktualizacja 28.03.2013 10:41)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31