Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Sesja Rady Miasta

Sesja 22 kwietnia w większości poświęcona była tematowi nowego systemu odbioru i utylizacji opadów komunalnych, a przede wszystkim omówieniu przygotowań do jego wdrożenia.
Fot. Monika Polita
 

Już 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. I od tego momentu to gminy przejmują wszelkie obowiązki związane z zarządzaniem odpadami komunalnymi, stając się jednocześnie odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie systemu odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości. W związku z tym cały system gospodarki komunalnej gmin zostaje gruntownie przebudowany. Tak dzieje się również z systemem gospodarki komunalnej w naszym mieście. Radni podczas sesji mieli wiele pytań. Na pytania odpowiadał Zbigniew Piskorz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM oraz Bartłomiej Borys, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie reguluje jednoznacznie niektórych kwestii, stąd mogą pojawiać się niejasności. Już niebawem w naszym mieście zostanie ogłoszony przetarg na wywóz śmieci i będzie już jasne jaka firma zajmie się śmieciami mieszkańców.

Podczas sesji radni pytali między innymi o to czy rodziny wielopokoleniowe, wielodzietne będą płacić mniej za śmieci; ile będzie punktów selektywnej zbiórki śmieci; kto będzie sprawdzał czy mieszkańcy segregują śmieci; z czego wynika różnica w częstotliwości odbioru odpadów selektywnych z zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej.

W sesji gościnie uczestniczył Wacław Wierzbieniec, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Okazją do wizyty w ratuszu był zbliżający się jubileusz uczelni. Od 16 do 18 maja PWSTE będzie świętować swoje 15-lecie. Na uroczystości z tym związane rektor osobiście zaprosił członków Rady Miasta i przedstawicieli Urzędu Miasta. Gość specjalny wspomniał również o zasługach Miasta w rozwój uczelni. - Bez tej symbiozy między Miastem a uczelnią, uczelnia tak pięknie by się nie rozwijała - podkreślał w swoim wystąpieniu.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(22.04.2013 | aktualizacja 23.04.2013 22:00)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31