Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dyżur telefoniczny - zapytaj swego burmistrza

26 kwietnia burmistrz Andrzej Wyczawski pełnił dyżur telefoniczny zorganizowany w kawiarni Galeria Przedmiotu przez Redakcję Tygodnika Życie Podkarpackie. Gospodarz miasta odpowiadał na pytania wszystkich zainteresowanych sprawami Jarosławia, m.in. rozwiewał wątpliwości związane ze składaniem deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski.
Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski.
Podczas dyżuru obecny był również Artur Wilgucki, redaktor naczelny Tygodnika Życie Podkarpackie. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Podczas dyżuru obecny był również Artur Wilgucki, redaktor naczelny Tygodnika Życie Podkarpackie.
Fot. Małgorzata Młynarska

Podczas dwugodzinnego dyżuru w kawiarni tuż przy rynku, burmistrz Andrzej Wyczawski odpowiadał na pytania zainteresowanych sprawami miasta, m.in. pracami zaplanowanymi na najbliższe miesiące i remontami dróg. W spotkaniu zorganizowanym przez Tygodnik Życie Podkarpackie uczestniczyli przedstawiciele Redakcji, również redaktor naczelny Artur Wilgucki.

Wśród kilku pierwszych telefonów pojawił się problem, najważniejszy w ostatnich miesiącach, składania deklaracji w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na ten temat obszernie wypowiada się burmistrz w ostatnim numerze Biuletynu Informacyjnego Miasta Jarosławia przypominając o obowiązku składania deklaracji nie tylko przez mieszkańców domów jednorodzinnych, ale zarządy wspólnot mieszkaniowych oraz zarządy spółdzielni mieszkaniowych.
Ponadto kierowcy samochodów ciężarowych zwrócili uwagę na infrastrukturę drogową i problem odpowiedniego wyprofilowania rond utrudniających niejednokrotnie swobodny przejazd; pytano o budowę autostrady, czy przebudowę ul. Pruchnickiej, która rozpocznie się w okresie wakacyjnym, a jesienią ma zostać ukończona. Co prawda są to inwestycje wojewódzkie, ale burmistrz Andrzej Wyczawski zadeklarował przy najbliższym spotkaniu z dyrektorem GDDKiA w Rzeszowie przekazania pytań i wątpliwości  jarosławian. Pytano także o trwające prace porządkowe przy ul. Piekarskiej oraz zwrócono uwagę na brak miejsc parkingowych. Ten ostatni problem, w kontekście wspomnianej inwestycji i planowanego parkingu podziemnego dla ponad 700 samochodów, częściowo zostanie rozwiązany.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.04.2013 | aktualizacja 28.04.2013 02:06)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31