Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nowe kino w Jarosławiu

W środę, 28 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie kina cyfrowego najnowszej generacji działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. - Kino „Ikar” posiada teraz najwyższej klasy sprzęt cyfrowy, dzięki któremu również w Jarosławiu będzie można obejrzeć najnowsze filmy - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski.
Fot. Tomasz Strzębała (2)
Gratulację od burmistrza Andrzeja Wyczawskiego dla Teresy Piątek, dyrektor MOK. | Fot.  Monika Polita
Gratulację od burmistrza Andrzeja Wyczawskiego dla Teresy Piątek, dyrektor MOK.
Fot. Monika Polita

Kino „Ikar" wkroczyło w nową erę. Dzięki dofinansowaniu i zangażowaniu Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego placówka wymieniła przestarzały analogowy aparat projekcyjny na aparat w technologii cyfrowej o najwyższym standardzie, w rozdzielczości 4K. W ramach tej inwestycji został zakupiony także ekran perełkowy.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Jarosławia, a także okolic będą mogli ogladać najnowsze produkcje filmowe w znakomitej jakości. Mam nadzieję, że modernizacja kina będzie początkiem zmian w Miejskim Ośrodku Kultury. Zależy mi na tym by w naszym mieście było jak najwięcej miejsc, gdzie można w miły i kulturalny sposób spędzić wolny czas - podkreśla burmistrz A. Wyczawski.

Poza oczywistą zmianą techniczną w kinie Ikar, jak poprawa jakości obrazu i dźwięku przed mieszkańcami Jarosławia otworzą się zupełnie nowe, niedostępne dotychczas możliwości: seanse filmowe w technologii 3D, lepszy dostęp do kopii filmowych, dzięki czemu czas między premierą filmu a projekcją w kinie zostanie skrócony do minimum. Od teraz żeby obejrzeć popularną superprodukcję nie trzeba będzie jechać do Rzeszowa. Najnowsze filmy będą wyświetlane również w Jarosławiu.
Za bilet do kina trzeba będzie zapłacić 13 zł (11 zł ulgowy), 15 zł w technologii 3D (13 zł ulgowy). Natomiast w środy wszystkie bilety będą po 10 zł.

Repertuar kina dostępny na stronie: http://www.mok-jar.pl/repertuar-kina

Przypomnijmy! W marcu wymienione zostały również fotele w sali widowiskowej. 209 tys. zł na ten cel przeznaczono z budżetu miasta, 30 tys. zł z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(29.08.2013 | aktualizacja 31.08.2013 09:53)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31