Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Historia Olimpiad na Orliku

Projekt ,,Historia Olimpiad na Orliku” skierowany był do dzieci które spędzały wakacje w mieście. W dniach od 10 lipca do 31 sierpnia br. w zawodach i konkursach organizowanych przez pomysłodawcę i prowadzącego projekt tj. animatora Bogusława Musura na boisku Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu - dzieci w oryginalny sposób poznały historię Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz zdobyły wiedzę na temat osiągnięć polskich olimpijczyków.

Podstawowym celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat ruchu olimpijskiego oraz kręgu zainteresowań różnymi dyscyplinami sportu. Koszty organizacyjne imprez i konkursów w ramach prowadzonego projektu pokryte zostały ze środków przeznaczonych przez Urząd Miasta Jarosławia. Patronat nad projektem objął MSZS w Jarosławiu.

Za każdy start w zawodach uczestnicy otrzymywali jeden duży punkt. Ponadto za zajęcie miejsca od  1 do 3  po 1 małym punkcie.

Przeprowadzono ponad dwadzieścia turniejów i konkursów, 3 imprezy rekreacyjno - sportowe oraz piknik ,,Żegnaj lato na rok" podczas którego zostały wręczone bardzo atrakcyjne nagrody dla najaktywniejszych uczestników.

Zwycięzcą projektu został Andrzej Trubeha gromadząc 22 punkty. Na dalszych miejscach uplasowali się Wojciech Łobaziewicz , Kacper Benc i Tomasz Świetlicki.

 

mgr Bogusław Musur

Animator Orlika przy SP 4

Wprowadził:
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(09.09.2013 | aktualizacja 12.09.2013 10:56)
Fot. Bogusław Musur
Archiwum