Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Goście z francuskiego miasta Orange

Z dwudniową wizytą (14-15.08) przybył do Jarosławia mer partnerskiego miasta Orange Jacques BOMPARD oraz specjalista ds. gospodarczych Cloud Bourgeois.

Podczas spotkania z Burmistrzem Januszem Dąbrowskim, Zastępcami: Bogdanem Wołoszynem i Tadeuszem Pijanowskim oraz Naczelnikiem Wydziału Kultury Turystyki i Promocji Andrzejem Wyczawskim dyskutowano na temat dalszej współpracy między innymi w dziedzinie kultury i przedsiębiorczości. W przyszłym roku w Orange planowany jest polsko - francuski plener malarski oraz udział zespołu z Jarosławia w Festiwalu Folklorystycznym.

Goście z Francji poznali rękodzieło ludowe. O działalności Ośrodka Doradztwa Rolniczego w zakresie promowania tego rodzaju sztuki i osiągnięć mieszkańców z powiatu mówiła Urszula Gąsior. Francuzi otrzymali pamiątkowy bukiet i wieniec z suszonych kwiatów oraz zbóż, które postanowili zawiesić w merostwie. Uczestniczyli też w obchodach 25-lecia parafii pw. Chrystusa Króla, a także w imprezach towarzyszących. "Jestem pod niezwykłym urokiem koncertu poświęconego Papieżowi Polakowi" - mówił o spektaklu "Tu es Petrus" mer Bombard. "Zawsze miło wspominam życzliwość władz Jarosławia i serdeczność mieszkańców. Jestem przekonany, że przyszły rok zaowocuje konkretnymi kontaktami z przedstawicielami hurtowni win, a może nawet z producentami, choć na terenie Podkarpacia są inne warunki uprawy niż we Francji" - dodał.

Zofia Krzanowska
Rzecznik prasowy Burmistrza
(21.08.2006 | aktualizacja 29.11.2007 20:50)
Rozmowy w gabinecie Burmistrza
Rozmowy w gabinecie Burmistrza
Wspólne zdjęcie w zabytkowej Sali Narad
Wspólne zdjęcie w zabytkowej Sali Narad
W tajniki rękodzieła ludowego wprowadziła gości Urszula Gąsior z Ośrodka Doradztwa Rolniczego
W tajniki rękodzieła ludowego wprowadziła gości Urszula Gąsior z Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Koronkowe dzieła - fot. Zofia Krzanowska
Koronkowe dzieła - fot. Zofia Krzanowska
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29