Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

30 lat pomocy potrzebującym

20 listopada odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu. W uroczystości uczestniczył burmistrz Andrzej Wyczawski, który odebrał dyplom honorowy wraz z „Kulą Doskonałości” za szczególne zrozumienie i wspieranie inicjatyw oraz doskonałą współpracę samorządu miejskiego ze Stowarzyszeniem.
Burmistrz Andrzej Wyczawski odbiera "Kulę Doskonałości". | Fot.  Monika Polita
Burmistrz Andrzej Wyczawski odbiera "Kulę Doskonałości".
Fot. Monika Polita
Podczas uroczystości Mariusz Mituś, przewodniczący PSOUU został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
Podczas uroczystości Mariusz Mituś, przewodniczący PSOUU został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.

Funkcjonujące od 1983 roku jarosławskie koło Stowarzyszenia postawiło sobie za cel działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin. Ze wsparcia jednostki korzysta obecnie ponad 700 dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W tym roku Stowarzyszenie obchodzi 30 rocznicę swojej działalności.

- Jubileusz pozwala spojrzeć na to co się wydarzyło, na to jak wiele wspólną pracą rodziców, profesjonalistów, przyjaciół, przedstawicieli samorządu udało nam się zrobić (...) Przez minione 30 lat stworzyliśmy w Jarosławiu coś bardzo wyjątkowego w skali całego kraju, mianowicie prawie pełny system służb, placówek, które podążają stale za potrzebami osób z niepełnosprawnością intelektualną - podkreślał podczas uroczystej gali Mariusz Mituś, przewodniczący PSOUU Koło w Jarosławiu.

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym jest jedna z najstarszych i największych organizacji pozarządowych; skupia 12 tys. członków, posiada 124 koła terenowe, prowadzi ponad 450 placówek i form wsparcia dla osób z upośledzeniem umysłowym.

Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności jarosławskiego koła, a także wyróżnienia osób i instytucji zaangażowanych w pomoc Stowarzyszeniu oraz osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Dyplom honorowy wraz z „Kulą Doskonałości" odebrał burmistrz Andrzej Wyczawski. Odznaczenie przyznawane jest przez PSOUU za szczególne zrozumienie i wspieranie inicjatyw oraz współpracę ze Stowarzyszeniem, a także za znaczną pomoc w rozwiązywaniu problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 - Dziękuję za to wyróżnienie, to dla nas wielka zachęta do dalszej pracy. Staramy się być z wami, wychodzić na przeciw waszym potrzebom - mówił burmistrz Wyczawski. Życzył również dalszego wspaniałego rozwoju, dalszej pięknej pracy na rzecz drugiego człowieka, na rzecz jego potrzeb.

W uroczystości obok burmistrza Andrzeja Wyczawskiego uczestniczyli jego zastępcy Bogdan Wołoszyn oraz Stanisław Misiąg, nie zabrakło także przedstawicieli Rady Miasta na czele z przewodniczącym Jarosławem Pagaczem.

 

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(21.11.2013 | aktualizacja 22.11.2013 08:44)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30