Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jubileusz „Strzelców”

Funkcjonujący w Jarosławiu Związek Strzelecki „Strzelec” w tym roku obchodzi 10-lecie działalności. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 20 grudnia, z ramienia Urzędu Miasta uczestniczył w niej zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.

- Naszym wysiłkiem i wysiłkiem innych osób udało się reaktywować „Strzelca" w 2003 r. Było to zadanie trudne, wiem że wcześniej inni próbowali to uczynić, nie udało się. Dlatego jestem dumny, że ten cel został jednak osiągnięty - mówił otwierając uroczystość Daniel Kot, inicjator powstania Związku, a zarazem jego dowódca.

Działająca w Jarosławiu formacja jest kontynuatorem ideowym przedwojennego Związku Strzeleckiego. Jest organizacją społeczno-wychowawczą, której szeregi zasila około 40 czynnych członków. Strzelcy niejednokrotnie służyli pomocą mieszkańcom naszego miasta, było tak między innymi podczas ostatniej zimy, gdy pomagali w akcji odśnieżania lub wiosną gdy zabezpieczali zalewane w wyniku podtopień budynki. Młodzież ze Związku stale udziela się również w akcjach realizowanych w ramach programu „Bezpieczny Jarosław", wydawali posiłki na rynku w okresie przedświątecznym, brali udział  w przedsięwzięciu „Załóż odblask nie bądź ciemny", czy „Prowadzę - jestem trzeźwy", wszystko za sprawą porozumienia o współpracy, które zostało podpisane 22 marca 2011 r. pomiędzy Związkiem Strzeleckim "Strzelec" a Urzędem Miasta Jarosławia.

W trakcie uroczystości jubileuszowej w dowód uznania za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz naszego miasta Daniel Kot, dowódca Jednostki odebrał z rąk zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna okolicznościowy grawerton oraz radiotelefony, które z pewnością przydadzą się w codziennych zadaniach strzelców.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(23.12.2013 | aktualizacja 27.12.2013 11:41)
Fot. Monika Polita
Częścią uroczystości było złożenie kwiatów pod Krzyżem Golgoty.
Częścią uroczystości było złożenie kwiatów pod Krzyżem Golgoty.
W trakcie spotkania wyświetlony został film o działalności Związku Strzeleckiego "Strzelec".
W trakcie spotkania wyświetlony został film o działalności Związku Strzeleckiego "Strzelec".
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31