Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

UKS Tramp Mistrzem Polski

Świetnie w halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w łucznictwie spisali się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Tramp, działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Drużyna, którą wspiera między innymi Burmistrz Miasta Jarosławia przywiozła z tych zawodów tytuły Mistrzów Polski.
Juniorzy młodsi
Młodzicy | Fot.  arch. IKS
Młodzicy

XXIV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z całej Polski. Reprezentanci jarosławskiego UKS Tramp drużynowo wywalczyli tam tytuł halowego Mistrza Polski. Wicemistrzem Polski indywidulanie został natomiast Jakub Siwoń. Nasz zespół na mistrzostwach wystąpił w składzie: Jakub Siwoń, Paweł Robaczyński, Ryszard Topolnicki, Sebastian Wasio. - Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Jarosławia, oraz udostępnieniu przez Dyrekcję Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obiektu do treningowych strzelań halowych, mogliśmy profesjonalnie przygotowywać się do najważniejszych startów sezonu halowego - mówią działacze jarosławskiego klubu. Dwa medale zdobyte podczas tych zawodów były najlepszym osiągnięciem podopiecznych trenera Wiesława Kutyły w tej kategorii i historii klubu. Tydzień po sukcesach odniesionych przez juniorów młodszych sekcji łuczniczej jarosławskiego UKS TRAMP do walki o medale Mistrzostw Polski stanęli młodzicy. Impreza odbyła się w hali MOSiR w Zgierzu z udziałem 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Jarosławski TRAMP pod  okiem trenera Wiesława Kutyły reprezentowało 11 osób.  Drużyna UKS-u działająca przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wywalczyła w sumie 5 medali - 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Jagoda Siry - zdobyła złoty medal i została halową Mistrzynią Polski Młodzików Młodszych. Natalia Marcinkiewicz i Adrian Oczkowski - zdobyli złoty medal i zostali halowymi Mistrzami Polski w kat. mikst (zespół mieszany chłopiec dziewczyna). Jagoda SiryNatalia Marcinkiewicz i Joanna Gilowska - zdobyły srebrny medal i zostały halowymi Wicemistrzyniami Polski w kat. zespół dziewczyn. Natalia Marcinkiewicz - zdobyła brązowy medal i została II halową Wicemistrzynią Polski. Piotr Robaczyński i Jagoda Siry  - zdobyli brązowy medal i zostali II halowymi Wicemistrzami Polski Kat. mikst młodzik młodszy. W młodzikach starszych  Ryszard Topolnicki zajął miejsce 8, a w konkurencji mikstów z Magdaleną Mnich wywalczyli  miejsce 5. W Pierwszej ósemce znalazł się również zespół chłopców kat. młodzik młodszy w składzie: Adrian Oczkowski, Piotr Robaczyński i Szymon Turko oraz drugi zespół dziewczyn w składzie: Sylwia ZającAgata Osuch i Wiktoria Murgała.