Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wiersze Brzechwy i Tuwima na ustach przedszkolaków

„Kaczka dziwaczka”, „Lokomotywa”, „Stonoga”, to tytuły tylko niektórych utworów, z jakimi zmagały się dzieci na I Przedszkolnym Przeglądzie Twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 9. Wydarzenie odbyło się 24 kwietnia i wzięły w nim udział dzieci z wszystkich miejskich przedszkoli.
Fot. Monika Polita
Agata Kolasa – Skiba, dyrektor MP nr 9.
Agata Kolasa – Skiba, dyrektor MP nr 9.
Recytacja „Rzepki” w wykonaniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego.
Recytacja „Rzepki” w wykonaniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego.
Recytowała również Magdalena Lehnart, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej.
Recytowała również Magdalena Lehnart, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej.
Wręczenie certyfikatów " Przedszkole w Ruchu".
Wręczenie certyfikatów " Przedszkole w Ruchu".

Przedszkolny Przegląd Twórczości Brzechwy i Tuwima odbywał się w naszym mieście po raz pierwszy. Inicjatorem wydarzenia jest Miejskie Przedszkole nr 9, a patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Andrzej Wyczawski.

- Wiersze Brzechwy i Tuwima to wspaniały materiał edukacyjny dla dzieci (…) Te utwory cały czas obcują w naszych przedszkolach – podkreślała Agata Kolasa – Skiba, dyrektor MP nr 9.

W hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej, gdzie odbywała się impreza, można było usłyszeć zarówno recytację, jak i poezję śpiewaną. W przeglądzie udział wzięły dzieci z wszystkich jarosławskich przedszkoli. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Andrzej Wyczawski, który również podjął się recytacji.  Uczestnicy imprezy mogli wysłuchać „Rzepki” Juliana Tuwima w jego wykonaniu.

- Dziękuję Pani dyrektor, dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zorganizowali wspaniały  Przedszkolny Przegląd pięknej literatury, najpiękniejszej dla najmłodszych i nie tylko – mówił burmistrz Wyczawski.

Każdy mały wykonawca otrzymał dyplom, książeczkę oraz upominek ręcznie zrobiony przez podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Dodatkowo obecny na uroczystości Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty wręczył dyrektorom przedszkoli, który włączyli się do akcji „Ćwiczyć każdy może” , certyfikaty „Przedszkole w Ruchu”.

 

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(27.04.2014 | aktualizacja 28.04.2014 17:51)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31