Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wieczór w Ambasadzie Japonii w Polsce

28 września 2006 r. w Ambasadzie Japonii w Polsce odbyło się oficjalne pożegnanie dotychczasowego Ambasadora, J.E. Masaaki Ono.

Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski udekorował Ambasadora Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nadanym przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego 25 września br.

Na spotkanie dyplomatyczne został zaproszony m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski. Przypomnę, że Ambasador był w Jarosławiu kilkakrotnie. W specjalnym liście włodarz Jarosławia podziękował za współpracę i możliwość zaprezentowania potencjału gospodarczego i turystycznego miasta inwestorom z Japonii podczas Forum Gospodarczo - Ekologicznego, które odbywało się w czerwcu 2006 r. w Krasiczynie.

Goście mogli obejrzeć wystawę fotografii wykonanych przez Ambasadora i jego żonę Miyoko Ono pn. "Nasza Polska. Oczarowani pięknem przyrody i kulturą". "Polska to naprawdę wielki kraj, przepiękna przyroda i różnorodność kulturowa. Razem z żoną odwiedziliśmy, zarówno służbowo jak i podczas urlopów, wszystkie polskie województwa. Zimą, podczas padającego śniegu, przejechaliśmy samochodem - zamieniając się miejscami przy kierownicy - odległość ze Szczecina do Przemyśla. Po drodze, na ośnieżonych polach udało nam się wypatrzyć sarny. Wiosną jeździliśmy na Mazury, do wiosek, gdzie można znaleźć bocianie gniazda, i ze zdumieniem obserwowaliśmy, jak szybko rośnie bocianie potomstwo. Latem lubiliśmy wyjeżdżać do Zakopanego, gdzie urzekła nas wspaniała sztuka ludowa i architektura drewniana, i gdzie z zachwytem chłonęliśmy mistyczne piękno Tatr. Byliśmy w bardzo wielu miastach. Odwiedzając ratusze, urzędy i miejscowe zabytki przenosiliśmy się myślami do przeszłości, do historii i rządów sprawowanych w danym regionie. Odpoczywaliśmy oglądając niewielkie pomniki i figurki, jakich wiele na ulicach polskich miast" - napisali autorzy zdjęć w okolicznościowym folderze. Wśród wielu ciekawych zdjęć znalazły się też bliskie nam motywy m.in.: "Wiosna na Podkarpaciu - Krasiczyn" i "Dzień Japoński w magnackiej rezydencji, Krasiczyn".

Zofia Krzanowska
Rzecznik prasowy Burmistrza
(10.10.2006 | aktualizacja 29.11.2007 22:02)
Rozmowa z Burmistrzem Miasta Jarosławia Januszem Dąbrowskim i Prezesem Fundacji Polsko - Japońskiej YAMATO w Przemyślu Igą Dżochowską. Fot. Zofia Krzanowska
Rozmowa z Burmistrzem Miasta Jarosławia Januszem Dąbrowskim i Prezesem Fundacji Polsko - Japońskiej YAMATO w Przemyślu Igą Dżochowską. Fot. Zofia Krzanowska
Ambasador Masaaki Ono z małżonką.
Ambasador Masaaki Ono z małżonką.
Podsekretarz stanu MSZ wręcza J.E. Ambasadorowi Krzyż Komandorski Zasługi RP.
Podsekretarz stanu MSZ wręcza J.E. Ambasadorowi Krzyż Komandorski Zasługi RP.
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31