Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Policjanci z całego Podkarpacia świętowali z Jarosławiu

1 sierpnia na jarosławskim rynku odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość była również okazją do świętowania, przypadającego w tym roku, 95-lecia powstania polskiej Policji oraz przekazania jarosławskiej jednostce sztandaru. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Andrzej Wyczawski.

Policjanci z całego Podkarpacia w tym roku swoje święto obchodzili właśnie w naszym mieście. O godz. 13.00 w Kolegiacie, w ich intencji mszę odprawił metropolita przemyski, abp Józef Michalik. Główne uroczystości odbyły się na Rynku.

- Spoczywa na nas obowiązek ochrony wartości, które społeczeństwo ceni najwyżej, a są nimi życie, zdrowie i mienie. Naszym podstawowym dążeniem jest, aby służbie policjanta towarzyszyło uznanie, szacunek i społeczna akceptacja - mówił nadinspektor Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji.

Wyrazem uznania za rzetelną, ofiarną i odpowiedzialną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego było wręczenie nominacji i odznaczeń. 79 policjantów i pracowników policji zostało odznaczonych złotym, srebrnym lub brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. 76 policjantów otrzymało odznakę Zasłużony Policjant, zaś 29 medale Za Zasługi dla Policji. Na wyższe stopnie zostało awansowanych 1140 policjantów.

- Bez sprawnej, profesjonalnej policji nie ma bezpiecznego społeczeństwa, bezpiecznej Polski i bezpiecznego Podkarpacia. Dlatego, szczególnie dziś, podczas Waszego święta, należą się Wam słowa uznania i podziękowań za Waszą służbę (...)Dziękuję za dobre wypełnianie obowiązków służbowych, przyczyniających się do większego poczucia bezpieczeństwa. Wyraża się to m.in. we wspólnej realizacji wielu programów profilaktycznych, w tym naszego programu „Bezpieczny Jarosław", z którego efektów jesteśmy dumni, bo pokazuje on istotę współpracy policji z samorządem miejskim - podkreślał w swoim wystąpieniu burmistrz Andrzej Wyczawski.

Uroczystość była również okazją do wręczenia Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo miasta i powiatu jarosławskiego. W święcie policji wziął udział zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Krzysztof Gajewski; nadinsp. Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji; młodszy inspektor Ryszard Kornaga, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu; burmistrz Andrzej Wyczawski, starosta jarosławski Jerzy Batycki, przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej oraz delegacje zagraniczne - przedstawiciele milicji ukraińskiej oraz policji z Węgier, Czech, Austrii i Słowacji.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(04.08.2014 | aktualizacja 04.08.2014 19:02)
Fot. Monika Polita
Archiwum
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30