Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jubileusze małżeńskie

23 września w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Pary, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat odebrały z rąk burmistrza Andrzeja Wyczawskiego „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

- Gdy sięgacie pamięcią wstecz widzicie owoce waszej pracy i trudu. Z dumą możecie spoglądać na wspólne dokonania. Te 60 , czy 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej - tak powitała dostojnych Jubilatów Barbara Bąk , kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem - „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznawanym przez Prezydenta RP na wniosek wojewody.

W tym dniu Diamentowe Gody świętowały trzy pary: Michalina i Włodzimierz Cybulscy, Stefania i Jan Jagodzińscy, Teresa i Józef Buczkowie oraz osiem obchodziło Złote Gody: Regina i Jan Beźnic, Maria i Jan Chwastarz, Maria i Tadeusz Czwaklowie, Stanisława i Stanisław Czwaklowie, Anna i Jan Herman, Janina i Józef Jarosz, Stanisława i Józef Machała, Urszula i Sylwester Radkowscy. Z jedenastu par osobiście medal mogło odebrać dziewięć. Jubilaci są mieszkańcami nie tylko Jarosławia, ale również Pawłosiowa i Wólki Pełkińskiej. Stąd obecność na uroczystości przedstawiciela gminy wiejskiej Jarosław, skarbnika Tomasza Głąba. W dekoracji medalami uczestniczył również zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.

- To wspaniałe, że mamy takie rodziny, że mamy takich małżonków, którzy dla nas wszystkich są drogowskazem, wyznacznikiem postawy i wspaniałej miłości. Przy tej okazji życzę wiele zdrowia, pomyślności, zrozumienia najbliższych, pociechy z wnuków i prawnuków – mówił burmistrz Andrzej Wyczawski.

Spotkanie umilił śpiew Aldony Mikoś, solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz symboliczna lampka szampana. „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” były wręczane już po raz drugi w tym roku. Podczas marcowej uroczystości odznaczenia odebrało dziesięć par.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(25.09.2014 | aktualizacja 25.09.2014 06:42)
Fot. Monika Polita
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30