Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Światowy Tydzień Przedsiebiorczości

W listopadzie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w warsztatach,, spotkaniach z przedsiębiorcami, poznawali pracę jarosławskich firm wzbogacając swoją wiedzę na temat marketingu, ekonomii, praw rynku oraz zasad promocji i reklamy firmy. Tydzień Przedsiębiorczości organizuje Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości, a Dwójka nie po raz pierwszy włącza się w tę inicjatywę.
Fot. Archiwum GP 2
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa dla tych, którzy mają marzenia, ale nie do końca wiedzą jak je zrealizować. To miejsce, gdzie znajdą wiedzę i inspiracje do tego by sięgać wyżej i wyżej - twierdzi Olga Kozierowska założycielka inicjatywy ŚTP w Polsce. Blisko 150 krajów uczestniczy w akcji, a w Polsce ŚTP obchodzony jest już po raz siódmy. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo- biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Program podzielony jest na kilka bloków tematycznych, do szkół gimnazjalnych skierowany jest moduł: „pracownik- przedsiębiorca-przedsiębiorstwo”. W ramach akcji biznesowej „Otwarta firma” gimnazjaliści uczestniczyli w wielu spotkaniach, odwiedzili jarosławskie firmy, przedsiębiorstwa oraz instytucje, gdzie poznawali sposób pracy i zasady zarządzania, reklamy, planowania działań w firmie. Tydzień Przedsiębiorczości to ciekawa inicjatywa wzbogacająca ofertę edukacyjną, dzięki niej uczniowie wychodzą poza tradycyjny plan nauczania, poznając zasady pracy w różnych zawodach, z większą świadomością mogą wybierać profil szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie poznali pracę w straży pożarnej, ośrodku kultury, banku, mediach lokalnych.

Nauczyciele, którzy włączyli się w przebieg ŚTP: Katarzyna Piątek, Agnieszka Tomaszewska, Małgorzata Spólnik, Elżbieta Zygadło, Grażyna Buszta, Agnieszka Wilk-Lesiak, Beata Łuków, Rafał Hudycz.
 
Iwona Międlar
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(03.12.2014 | aktualizacja 04.12.2014 12:22)
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31