Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

III Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym

W dniach 23-25 stycznia nasze miasto było gospodarzem III turnieju Grand Prix Polski Seniorów i Seniorek w Tenisie Stołowym. Te ogólnopolskie zawody oficjalnie otworzył burmistrz Waldemar Paluch.

Grand Prix Polski Seniorów i Seniorek  to turniej najwyższej rangi w naszym kraju. Zawody są kwalifikacjami do mistrzostw Polski. W całym cyklu rozgrywkowym organizowane są trzy takie turnieje, a w każdym z nich zawodniczki i zawodnicy zdobywają punkty. Po zsumowaniu powstaje lista rankingowa, na której jest 48 nazwisk.

Gry eliminacyjne jarosławskiego turnieju zaczęły się już w piątek. Rywalizacja toczyła się równocześnie na kilkunastu stołach. W sobotę Grand Prix oficjalnie otworzył burmistrz Waldemar Paluch, który życzył wszystkim zawodniczkom i zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych miejsc w rankingach. - Wierzę, że odbywający się w Jarosławiu turniej upłynie we wspaniałej atmosferze i będzie zarówno dla uczestników jak i kibiców emocjo­nującym i niezapomnianym przeżyciem - mówił gospodarz Jarosławia, którego Polski Związek Tenisa Stołowego uhonorował okazałą statuetką za popularyzację tej dyscypliny sportu w naszym regionie.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Grzybowska a wśród mężczyzn wygrał Jakub Dyjas. Niespodziewanie w I rundzie turnieju głównego odpadł reprezentant Kolpingu Jarosław - Wang Zeng Yi. Organizatorami imprezy w Jarosławiu byli: Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie, Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie, Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu oraz Parafialny Klub Sportowy „Kolping" w Jarosławiu

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk i Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch.

 

 

 

 

Tomasz Strzębała
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.01.2015 | aktualizacja 26.01.2015 11:10)
Fot. Tomasz Strzębała
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30