Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wizyta władz Nysy w Jarosławiu

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch spotkał się z władzami miasta Nysy w sprawie przygotowania umowy o współpracy między obydwoma samorządami.

Z wizytą w Jarosławiu gościli burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz jego zastępcy Piotr Bobak i Marek Rymarz. Podczas spotkania zawarto porozumienie o wzajemnej współpracy naszego miasta z Nysą, mające na celu pogłębienie przyjaznych stosunków , które będą dążyć do rozwoju w dziedzinie gospodarczej, społecznej, kulturalnej, oświatowej, sportowej i ochrony środowiska. W realizacji porozumienia obydwie gminy mają kłaść szczególny nacisk na rozwój w zakresie: promocji walorów turystycznych i gospodarczych, wymiany doświadczeń w zakresie rozwiązywania problemów społecznych, wymiany doświadczeń w zakresie realizacji projektów i programów, w zakresie kultury, sportu, wypoczynku i turystyki, współpracy organizacji i stowarzyszeń społecznych, współpracy podmiotów gospodarczych z terenów gmin, ochrony zdrowia, ochrony środowiska i ekologii, oraz wzajemnego udziału władz i pracowników w ważnych wydarzeniach na terenie partnerskiej gminy. Włodarze Nysy mieli okazję zapoznać się z historią naszego miasta, i wraz z burmistrzem Waldemarem Paluchem zwiedzili najważniejsze zabytki.

Nysa położona jest w południowo-zachodniej części województwa opolskiego nad Jeziorem Nyskim i Nysą Kłodzką. Stanowi siedzibę powiatu nyskiego. Jest jednym z najstarszych miast śląskich. liczy 45.100 mieszkańców (stan na dzień 30.06.2011r.).

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(29.01.2015 | aktualizacja 29.01.2015 13:04)
Burmistrz Nysy - Kordian Kolbiarz i burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch podpisują porozumienie o współpracy.
Burmistrz Nysy - Kordian Kolbiarz i burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch podpisują porozumienie o współpracy.
Goście z Nysy mieli możliwość zwiedzenia Opactwa, m.in. Baszty zw. Morską...
Goście z Nysy mieli możliwość zwiedzenia Opactwa, m.in. Baszty zw. Morską...
oraz Sali Papieskiej. | Fot.  archiwum IKS
oraz Sali Papieskiej.
Fot. archiwum IKS
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30