Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Gotowi do zimowych ferii

Od poniedziałku 2 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z naszego województwa. Burmistrz Waldemar Paluch zorganizował spotkanie ze służbami mundurowymi oraz przedstawicielami instytucji w celu omówienia i podsumowania przygotowań do przerwy semestralnej.
Fot. Tomasz Strzębała

Podczas spotkania omówiono między innymi aspekty bezpieczeństwa w czasie wypoczynku dzieci w mieście, zwiększenia patroli Policji i Straży Miejskiej - szczególnie w takich miejscach jak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zintensyfikowania działań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom. Ponadto w jego trakcie omówione zostały wszystkie kwestie związane z organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu z burmistrzem  uczestniczyli: Jacek Stalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Anna Wańko z Komendy Powiatowej Policji, Krzysztof Kowal z Państwowej Straży Pożarnej, Andrzej Jędrejko, komendant Straży Miejskiej, Bogdan Wołoszyn, naczelnik wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej oraz Lesław Strohbach, naczelnik wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jarosławia.

Przypomnijmy, że podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży przygotowane są miedzy innymi spotkania w bibliotece miejskiej, nauka gry w brydża, zawody sportowe na lodowisku, dodatkowe seanse kinowe, warsztaty teatralne, turnieje Fifa 2015 na play station, zajęcia plastyczne, rozgrywki w piłkę nożną, a nawet darmowy kurs dla amatorów łowienia ryb na kartę wędkarską. Zajęcia dla swoich uczniów organizują także wszystkie publiczne gimnazja i szkoły podstawowe, które przygotowały ciekawe zajęcia sportowe, edukacyjne i rozrywkowe. Dla chętnych gimnazjalistów zorganizowano nawet prace nad przygotowaniem do egzaminu końcowego.

W ramach programu Bezpieczny Jarosław, Wydział Bezpieczeńswta i Zarządzenia Kryzysowego przygotował dla uczniów klas I-III książeczkę na temat bezpiecznego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Poprzez zabawę dzieci będą utrwalały sobie zasady właściwego postępowania. (Kolorowanka w załączniku).

Tomasz Strzębała
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(29.01.2015 | aktualizacja 30.01.2015 12:50)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30