Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spotkania burmistrza w szkołach nr 7 i 9

W ciągu kilku ostatnich dni burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z dyrekcją, rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 9 oraz mieszkańcami dzielnicy Łazy Kostkowskie i Przedmieście Dolnoleżajskie. Rozmowy dotyczyły zmniejszającej się liczby uczniów tych placówek oraz ogólnej sytuacji jarosławskiej oświaty.

Temat sytuacji oświaty w naszym mieście został poruszony przez burmistrza Waldemara Palucha niespełna dwa tygodnie temu (tj. 30 stycznia). Wówczas w Miejskim Ośrodku Kultury mówił on o zmniejszającej się liczbie uczniów, o rosnących wydatkach na szkoły. W tamtym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jarosławskich szkół. Po nim burmistrz odbył bardziej indywidualne spotkania. 6 lutego zawitał do Szkoły Podstawowej nr 9 na Łazach Kostkowskich, a 9 lutego do mieszczącej się na ul. Dolnoleżajskiej szkoły nr 7. 

W trakcie spotkań dyrektorzy przybliżyli historie szkół, opowiedzieli o sposobie ich funkcjonowania oraz o inicjatywach jakie podejmują na rzecz lepszego rozwoju dzieci. Każdy z uczestników mógł zabrać głos, przedstawić swoje uwagi i zapytać burmistrza o kwestie dotyczące miejskiej oświaty.

- Problemem w naszym mieście jest spadek urodzeń. Z roku na rok jest coraz mniejsza liczba uczniów, a wydatki na oświatę niestety rosną. Klasy są mniej liczne, a koszt ich utrzymania jest taki sam albo wyższy. To nie jest kwestia tylko Państwa szkoły - mówił burmistrz W. Paluch.

Gospodarz miasta podkreślał również, że ma nadzieję na wspólne wypracowanie propozycji zmian. Dodał ponadto: - Zapraszam do rozmów wszystkich dyrektorów szkół wraz z gronem pedagogicznym.

W spotkaniach uczestniczył Bogdan Wołoszyn, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej.

 

 

Monika Sadurska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(10.02.2015 | aktualizacja 10.02.2015 15:29)
Fot. Monika Sadurska
Halina Kic, dyrektor SP 9 oprowadziła burmistrza po szkole.
Halina Kic, dyrektor SP 9 oprowadziła burmistrza po szkole.
Zenon Skrzypek, dyrektor SP 7 pokazał jak wyglądają sale lekcyjne w placówce.
Zenon Skrzypek, dyrektor SP 7 pokazał jak wyglądają sale lekcyjne w placówce.
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31