Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosław i Użgorod o wspólnym projekcie

11 lutego w Centrum Projektów Unijnych w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące projektu „Jarosław – Użgorod: wspólna inicjatywa na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej historycznych miast partnerskich”, w którym udział wzięła delegacja z naszego miasta na czele z burmistrzem Waldemarem Paluchem oraz przedstawiciele strony ukraińskiej wraz z merem Użgorodu Wiktorem Pogoriełow.
Fot. Rafał Młynarski

W ramach projektu realizowanego wspólnie z ukraińskim miastem Użgorod w naszym mieście powstaje Podziemne Przejście Turystyczne, natomiast po stronie ukraińskiej mają zostać wykonane prace remontowo-konserwatorskie i adaptacja nieużytkowanego zabytkowego zamku XVIII w. AMBAR - winne piwnice. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina.

Spotkanie w Warszawie dotyczyło ustaleń w zakresie prawidłowej realizacji projektu. Delegacja z Jarosławia przedstawiła postępy w realizacji projektu, poinformowała o zakończeniu prac budowlanych - pierwszego etapu inwestycji oraz przystąpieniu do wykonania aranżacji i wyposażenia piwnic. Strona ukraińska odniosła się do zmian w ich kraju, zarówno tych politycznych, jak i gospodarczych oraz spowodowanych tym utrudnień w realizacji projektu. Rozmowy dotyczyły również przyszłej perspektywy finansowej i możliwości dalszej współpracy.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Waldemar Paluch, jego doradca Rafał Młynarski, Regina Wajda inspektor Wydziału Inwestycji UM, delegacja z Użgorodu na czele z merem Wiktorem Pogoriełow oraz Paweł Słowikowski, kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego.

loga_do_artyku__u.jpg

Monika Sadurska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(12.02.2015 | aktualizacja 13.02.2015 11:14)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30