Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

IV Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej

W dniach 7-8 marca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne - Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Co roku, w hołdzie Fryderykowi Chopinowi oraz pianistce Marii Turzańskiej organizowane są wspaniałe koncerty i spotkania, którym patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia. W tym roku będzie to już czwarta edycja wydarzenia, które na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta.

PROGRAM

7 marca (sobota)
Sala Lustrzana CKiP

godz. 17.30 - Recital fortepianowy Aleksandry Czernieckiej
godz. 18.30
- W Świecie Argentyńskiego Tanga
Koncert w wykonaniu zespołu MaGuSz TRIO w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian, Anna Gut - klarnet, Mateusz Szemraj - gitara.

W programie m.in. A. Piazzolla - „La Muerte del Angel", „L' histoire de tango", „Libertango", „Chau Paris", „Oblivion", L. Federico - „Al Galope", A. Troilo - „Danzarin".

Koncert to majstersztyk rzemiosła muzycznego z ambitną i artystycznie bogatą muzyką niszową, nieczęsto prezentowaną. Program jest urozmaicony w tempie i ekspresji. Ponadto interesujący brzmieniowo skład instrumentalny.

8 marca (niedziela)

Sala Lustrzana CKiP

godz. 17.30 - W światłach Broadwayu
Koncert w wykonaniu TRIO wokalno-instrumentalnego w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian, Katarzyna Kalisz-Kędziorek - sopran, Piotr Kędziorek - baryton, Piotr Kopietz - narracja.

W programie m.in.: I. Kalman - Czardasz Sylwii z operetki „Księżniczka czardasza", J. Strauss - Aria Adeli z operetki „Zemsta nietoperza", L. Bernstein - „Tonight", „I feel party" z musicalu „West side story", J. Bock - „Gdybym był bogaczem", „Sunrise, sunset" z musicalu „Skrzypek na dachu", F. Lehar - „Usta milczą" z operetki „Wesoła wdówka", F. Loewe - „Przetańczyć całą noc" z musicalu „My fair lady", Eduardo di Capua „O sole mio".

Koncert to na zmianę uroczyste i frywolne brzmienie, doskonale komponujących ze sobą sopranu i barytonu. Ponadto ciekawa narracja wprowadzająca w epoki charakterystyczne dla wykonywanych utworów.

Bilety (cena 20 zł)  i karnety (cena 30 zł) do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Organizator: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Honorowy patronat: Burmistrz Miasta Jarosławia
Patroni Medialni: Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Jarosławska, Życie Podkarpackie, Twoja TV, POD 24, Biznes i Styl

Zapraszamy na stronę: www.ckip.jaroslaw.pl

 

Monika Sadurska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(23.02.2015 | aktualizacja 08.03.2015 22:49)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30