Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wszystkie kolory świata

"Zrobiłam lalkę na szczytny cel. Gdy usłyszałam, że milion ludzi umiera z powodu małego zwierzątka, np. ukąszenie małego komara, od razu złapało mnie za serce. Lalki robiło się bardzo przyjemnie. Złożyłam w to całe swoje serce, zadbałam o każdy najmniejszy szczególik. Im ładniejsza lalka, tym wyższa cena, a każda złotówka przyczynia się do ratowania życia dziecka w Południowym Sudanie. Sama też kupiłam lalkę. Mam fajną pamiątkę, ile razy na nią spojrzę, przypominam sobie, że uratowałam komuś życie".
Fot. Archiwum SP 11

W taki sposób Magda Świtalska ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu komentuje swój udział w szkolnej akcji charytatywnej Wszystkie Kolory Świata. Projekt UNICEFU zakłada sfinansowanie zakupu szczepionek dla dzieci w Południowym Sudanie. Uczniowe SP 11 chętnie właczyli się do akcji, zaprojektowali lalki i samodzielnie lub z pomocą rodziców, nauczycieli szyli oryginalne i niepowtarzalne przytulanki. W chwili obecnej lalki wystawione są na sprzedaż, ustalona minimalna kwota za zakup jednej szmacianki, to 10 zł. Niewiarygodne jak niewielki nakład finansowy z naszej strony stanowi realną pomoc dla dzieci najbiedniejszych regionów świata.

Ambasadorem kampanii UNICEFU w Polsce jest Majka Jeżowska. Edycja Wszystkie Kolory Świata 2015, to już trzecia odsłona akcji, dotychczas jak podaje UNICEF, wzięło w niej udział aż 1700 placówek edukacyjnych, zebrano ponad 1 milion złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone i Czadzie. Ogromną wartością projektu jest także nauka pomagania innym, ale także pokazanie, że poprzez zabawę i tworzenie czegoś możemy przysłużyc się biedniejszym od siebie.

Tak sens akcji opisuje kolejna uczennica SP 11 Ania Sus, która zaangażowała się w projekt:

Akcja UNICEFU to bardzo szczytny cel. Samo robienie lalek to wspaniała zabawa, a w dodatku ta mała, szmaciana lalka ratuje czyjeś życie. Dzieci w Afryce pewnie nie mogą powstrzymać łez wiedząc, że ktoś w Polsce chce ratować im życie. Gdy robiłam lalkę, myślałam o tych dzieciach. Gdy dowiedziałam się o akcji, od razu wydawała mi się wspaniała, ale nie sądziłam, że się uda, nie wierzyłam, że tyle osób się w to zaangażuje. Wspaniałe są wszystkie lalki i wspaniałe jest to, że ludzie chcą pomagać. Cieszę się, że dzięki mnie afrykańskie dzieci otrzymają szczepionki ratujące życie.

Iwona Międlar
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej


 

publikacja: Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(27.02.2015 | aktualizacja 27.02.2015 20:10)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30