Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Obóz miast partnerskich

Przez tydzień uczniowie z jarosławskich szkół podstawowych wspólnie z kolegami z Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii i Chorwacji, uczestniczyli w obozie miast partnerskich X Dzielnicy Budapesztu Kőbánya, w węgierskim Balatonlelle.
Fot. Archiwum

W nagrodę za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe i artystyczne, ośmioro szóstoklasistów i dwoje czwartoklasistów z jarosławskich szkół podstawowych wzięło udział w obozie miast partnerskich X Dzielnicy Budapesztu Kőbánya - partnerskiego miasta Jarosławia.

Wycieczki, rejsy, spacery, to tylko niektóre z atrakcji, z jakich polska młodzież, wraz z rówieśnikami z innych miast partnerskich Kőbánya - Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii i Chorwacji, korzystała w terminie od 22 do 28 lipca.

Uczestnicy obozu dzięki specjalnie zorganizowanemu programowi mogli nie tylko wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych, podczas których wykonali bransoletki czy etui na telefony komórkowe oraz także poznać przyrodę i historię okolicy, biorąc udział m.in. w rejsie statkiem po Balatonie. Z ogromnym zachwytem spotkał się także występ Narodowego Cyrku Węgier, a nieopisaną wręcz radość sprawiły zjazdy bobslejami oraz wizyta na basenie - wizytówce Węgier.

W programie nie zabrakło bloku poświęconego kulturze całego Basenu Karpackiego. Zapoznanie się z ludowymi tańcami oraz muzyką tego regionu umożliwił występ Domu Tańców, pod kierownictwem Arpada Vörösa oraz orkiestry Tutta Forza, w której programie galowym nie zabrakło utworów autorstwa znanych kompozytorów, pochodzących z państw terytorialnie przynależnych do Basenu - Austrii, Czech, Rumunii czy Węgier.

Nie zapomniano także o grach i zabawach integracyjnych. Turnieje piłki nożnej, siatkowej oraz tenisa stołowego rozgrywane przez uczestników, na stałe weszły do harmonogramu lipcowej wycieczki, aktywnie zapełniając uczniom czas wolny. Do tego słońce, plaża, woda i... obóz miast partnerskich niepostrzeżenie dobiegł końca.

Mateusz Brzyski
Publikacja:

Wydział Oświaty
(31.07.2015 | aktualizacja 31.07.2015 11:15)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31