Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Modernizacja sieci wodociągowej

Ponad 854 tys. zł wyniesie w tym roku koszt budowy, remontów i modernizacji wodociągów oraz kanalizacji w mieście. PWiK realizuje obecnie inwestycję w obrębie Starego Miasta polegającą na wymianie zużytych i awaryjnych rur wodociągowych oraz przyłączy, a także dozbrojeniu ulic w nową sieć. Zakończenie prac planowane jest na połowę października.

Likwidacja starej, awaryjnej sieci wodociągowej i przyłączy wodociągowych w rejonie Starego Miasta, zapewnienie ciągłości dostawy wody do dotychczasowych odbiorców, poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego istniejącej zabudowy oraz ochrona tej staromiejskiej przed skutkami awarii wodociągowych, to założenia trwającej właśnie inwestycji pn. Budowa wodociągu z przyłączami w ulicach Ks. Fili, Świętojańska, Spytka, Ostrogskich, Jezuicka, Sobieskiego, Pełkińska, Liceum Plastyczne. W części ulic, na odcinku ok. 650 m dokonywana jest wymiana starej sieci wodociągowej na nową, w pozostałej na dł. ponad 760 m następuje dozbrojenie w sieć wodociągową, pojawi się też 6 hydrantów przeciwpożarowych.  Zakres prac obejmuje również przywrócenie nawierzchni ulic i chodników do stanu poprzedniego.

Roboty związane z wymianą sieci prowadzone są pod stałym nadzorem archeologicznym sprawowanym przez przedstawiciela Muzeum-Kamienica Orsettich, zgodnie z decyzją Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.


Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.08.2015 | aktualizacja 01.09.2015 14:45)
Modernizacja sieci wodociągowej obejmuje m.in. ul. ks. Bronisława Fili... | Fot.  Małgorzata Młynarska
Modernizacja sieci wodociągowej obejmuje m.in. ul. ks. Bronisława Fili...
Fot. Małgorzata Młynarska
ul. Ostrogskich,
ul. Ostrogskich,
widok od. ul. Jezuickiej w kierunku ul. Ostrogskich
widok od. ul. Jezuickiej w kierunku ul. Ostrogskich
teren Zespołu Szkół Plastycznych im. St. Wyspiańskiego.
teren Zespołu Szkół Plastycznych im. St. Wyspiańskiego.
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30