Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Galerie zapraszają

Wybierając się na spacer po Jarosławiu warto zajrzeć do galerii artystycznych. Jeszcze przez kilka dni dostępne są wystawy malarstwa i rysunku Heleny Jacyno, rzeźby rodziny Blajerskich oraz ekspozycja poświęcona „Solidarności” w 35-lecie powstania Związku.
Do końca sierpnia warto odwiedzić Galerię U Attavanrich w CKiP. | Fot.  Małgorzata Młynarska (4)
Do końca sierpnia warto odwiedzić Galerię U Attavanrich w CKiP.
Fot. Małgorzata Młynarska (4)
28 sierpnia finisaż wystawy w Galerii Rynek 6...
28 sierpnia finisaż wystawy w Galerii Rynek 6...
Fot. Agnieszka Wilczyńska
Mała Galeria MOK zaprasza na wystawę solidarnościową... | Fot.  Krzysztof Peszko (5)
Mała Galeria MOK zaprasza na wystawę solidarnościową...
Fot. Krzysztof Peszko (5)

W najbliższy piątek (28 sierpnia) Galeria Rynek 6 zaprasza na finisaż wystawy malarstwa i rysunku Heleny Jacyno. O godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zakończenie prezentacji prac z udziałem artystki, która swoją twórczą drogę rozpoczęła na ASP we Lwowie w 1995 r. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Uprawia  malarstwo sztalugowe, witraż, grafikę, rysunek, wycinankę artystyczną, ceramikę, malarstwo na szkle, batik. Zrealizowała ponad 30 wystaw indywidualnych. Więcej TUTAJ i na www.helenajacyno.com

Z kolei w sąsiedniej kamienicy Rynek 5, do końca miesiąca dostępna jest wystawa rodzinna. W Galerii U Attavantich od 7 sierpnia swoje prace rzeźbiarskie prezentują Blajerscy wraz z przyjaciółmi. Sale wystawowe zapełniły rzeźby gipsowe, ceramiczne, alabastrowe, drewniane uzupełnione o bogatą dokumentację fotograficzną,  formy graficzne, rysunek oraz malarstwo. Ekspozycja prac  Ewy, Marka i syna Zbigniewa Blajerskich oraz przyjaciół Jacka Osadczuka, Henryka Olszówki, Mirosława Gołofita, Mariusza Dydo, Anny Osadczuk, Witolda Dzubaka, Igi Borkowskiej, pokazuje szerokie spektrum technik rzeźbiarskich, jak i przekrój tematyczny. Warto więc odwiedzić wystawę i przekonać się w co różne materiały przeobrażają się pod dłutem rzeźbiarza. Więcej o wernisażu TUTAJ.

Do końca sierpnia, czeka też na zwiedzających wystawa w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury pn. „Solidarność" w Jarosławiu, „Solidarność" w Polsce - 1980 ... w 35. rocznicę powstania". W tym roku przypadająca okrągła rocznica pozwala po raz kolejny przypomnieć ważną kartę z historii. Ekspozycja składa się z dwudziestu tablic tematycznych z dziejów jarosławskiej „S" w powiązaniu z wydarzeniami w regionie oraz w kraju od roku 1980 po dzień dzisiejszy Związku. Materiały udostępnione pochodzą ze zbiorów prywatnych: Waldemara Mikołowicza, Marii Podolec, Bogusława Ryznera i Kazimierza Ziobry. Wśród nich znajdują się fotografie archiwalne wykonane przez: Stanisława Alberta, śp. Jana Antoniego Gruntowicza, Leszka Starzaka, Józefa Stochmańskiego. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(26.08.2015 | aktualizacja 31.08.2015 14:55)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30