Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Autobus Energetyczny w Jarosławiu

9 października w Jarosławiu będzie gościł „Autobus Energetyczny - mobilne centrum edukacyjno - informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Autobus pojawi się w ramach ogólnopolskiej kampanii zorganizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. i będzie dostępny dla mieszkańców miasta w godzinach 9.00-16.00, obok Ratusza.
Wnętrze autobusu. | Fot.  Źródło: http://autobusenergetyczny.pl/
Wnętrze autobusu.
Fot. Źródło: http://autobusenergetyczny.pl/

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem służącym realizacji celów kampanii jest autobus miejski dostosowany do pełnienia funkcji „mobilnego laboratorium", wyposażony w modele, makiety, prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii.

Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych. Autobus w czasie dwuletniej kampanii (2014-2016) dotrze do 200 gmin w całej Polsce, a 9 października zawita również do Jarosławia.

Dowiedz się więcej na http://autobusenergetyczny.pl/

Monika Sadurska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.10.2015 | aktualizacja 09.10.2015 19:01)
Archiwum