Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Koalicja przeciw dopalaczom!

Realizując zadania w zakresie profilaktyki, wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, miasto Jarosław przystąpiło do kampanii społecznej skierowanej przeciw dopalaczom pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”.

W ramach akcji uczniowie jarosławskich szkół gimnazjalnych, ich rodzice oraz nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne traktujące o negatywnych konsekwencjach dla osób eksperymentujących z dopalaczami. Uczniowie będą informowani z czego składają się dopalacze i dlaczego są tak groźne. Rodzice dowiedzą się o przyczynach sięgania przez młodych ludzi po dopalacze oraz poznają sposoby na skuteczną rozmowę z dzieckiem o narkotykach.

Nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji, dzięki którym będą mogli przeprowadzać ciekawe i nieszablonowe zajęcia profilaktyczne o dopalaczach. Ponadto treści zawarte w materiałach profilaktycznych zostaną uzupełnione przez audycje edukacyjne, które dostarczą dodatkowych argumentów przeciw dopalaczom.

Realizatorami akcji są Wydział Spraw Społecznych i Obronnych wspólnie z  Wdziałem Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia.

Jednocześnie w ramach  kampanii lokalnej „Uzależnieniom mówimy NIE", we wrześniu i październiku br. będą odbywały się prelekcje informacyjno-ostrzegawcze, przeznaczone dla uczniów II klas gimnazjalnych, których przedmiotem będą zagrożenia wynikające z wczesnej inicjacji alkoholowej i narkotykowej wśród młodzieży. Pogadanki zostaną przeprowadzone przez pracowników  Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Etapem finałowym będzie organizacja turnieju wiedzy, związanego z tematyką uzależnień, w którym wezmą udział przedstawiciele poszczególnych szkół. Kampania „Uzależnieniom mówimy NIE" realizowana jest od 2009 r., a jej koordynatorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Katarzyna Gdyk
Wydział Spraw Społecznych i Obronnych
(01.10.2015 | aktualizacja 18.10.2015 14:28)
Archiwum
Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30