Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finaliści konkursu o Powstaniu Warszawskim

2 października poznaliśmy laureatów konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim" zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Po wysłuchaniu 31 prezentacji komisja nagrodziła 9 osób, a 5 otrzymało wyróżniania.

W tym roku mija 71. rocznica Powstania Warszawskiego. Za nami sierpniowe, miejskie uroczystości upamiętniające bohaterstwo powstańców, a 2 października o wydarzeniach z 1944 r. usłyszeliśmy w wykonaniu uczestników konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim". Wybór daty nie był przypadkowy, ponieważ właśnie 2 października 71 lat temu walki powstańcze ustały. W nocy został podpisany akt kapitulacji stolicy, po 63 dniach bohaterskiej obrony.

Gimnazjaliści i i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli nie tylko z Jarosławia, ale też całego powiatu, w Miejskim Ośrodku Kultury mogli zaprezentować utwór literacki lub piosenkę o tematyce powstańczej. 31 prezentacji wysłuchała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Kowal z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Dorota Gunia i Anna Brudniak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz z jarosławskiego MOK Janina Suchożak i Wiktor Marut.

W kategorii „recytacja" I miejsce zdobyła Patrycja Stec (ZSP w Jarosławiu), II miejsce ex aequo: Aleksandra Wygnaniec (ZSP w Jarosławiu) i Kacper Kroczek (ZSO w Jarosławiu), a III miejsce ex aequo uczniowie ZSDG w Jarosławiu: Katarzyna Chęc i Laura Szpunar.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Pachołek (OSW w Jarosławiu), Kinga Bobowicz - (I LO w Jarosławiu), Aleksander Inglot (PG nr 2 w Jarosławiu).

W kategorii „piosenka" I miejsce wyśpiewała Kinga Bobowicz (I LO w Jarosławiu), II miejsce Kinga Parzyszek (PG nr 1 w Jarosławiu), III miejsce ex aequo: Julia Zarzecka (ZSP w Jarosławiu) i Katarzyna Czarny (ZSDG w Jarosławiu), a wyróżnienia trafiły do: Anny Bobowicz (ZSP w Jarosławiu) i Darii Łuka (Hufiec ZHP w Jarosławiu).

Gratulujemy!

Laureaci otrzymali nagrody i upominki ufundowane m.in. przez współorganizatora konkursu Burmistrza Miasta Jarosławia. Celem konkursu było uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, prezentacja utworów literackich i piosenek poświęconych temu wydarzeniu, wspieranie zainteresowań artystycznych oraz kształtowanie wrażliwości na słowo, a także poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych i mniej znanych utworów.

Kancelaria Burmistrza Miasta
(04.10.2015 | aktualizacja 06.10.2015 09:11)
Konkurs został zainaugurowany w ubiegłym roku. | Fot.  archiwum MOK
Konkurs został zainaugurowany w ubiegłym roku.
Fot. archiwum MOK
W tegorocznej edycji jury oceniało 31 prezentacji, a nagrodziło i wyróżniło łącznie 14 osób. | Fot.  Krzysztof Mruk (9)
W tegorocznej edycji jury oceniało 31 prezentacji, a nagrodziło i wyróżniło łącznie 14 osób.
Fot. Krzysztof Mruk (9)
Zofia Kolasa - gł. spec. ds. edukacji i animacji kulturalnej MOK.
Zofia Kolasa - gł. spec. ds. edukacji i animacji kulturalnej MOK.
Oczekiwanie na przesłuchania.
Oczekiwanie na przesłuchania.
Archiwum