Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Aktywnie po powiecie z nowym przewodnikiem

Jarosławskie środowisko regionalistów oraz miłośników lokalnych wydawnictw zawsze z wielkim entuzjazmem wita nowe publikacje. Podobnie jest z publikacją „Aktywnie po powiecie jarosławskim” autorstwa Jerzego Czechowicza. Promocja przewodnika po naszym powiecie odbyła się 17 października w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji.
Przewodnik do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej CKiP. | Fot.  Małgorzata Młynarska (1)
Przewodnik do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej CKiP.
Fot. Małgorzata Młynarska (1)
Fot. Magdalena Rożek (6), CKiP
Autor publikacji Jerzy Czechowicz.
Autor publikacji Jerzy Czechowicz.
Spotkanie promocyjne cieszyło się duzym zainteresowaniem.
Spotkanie promocyjne cieszyło się duzym zainteresowaniem.
Wystąpili uczniowie Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek pod kier. Tadeusza Kałamarza...
Wystąpili uczniowie Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek pod kier. Tadeusza Kałamarza...
oraz akordeonista Piotr Kąfera.
oraz akordeonista Piotr Kąfera.

„Aktywnie po powiecie jarosławskim" to kolejna publikacja Jerzego Czechowicza - jarosławianina, wielkiego miłośnika rodzinnego miasta, kolekcjonera pamiątek z nim związanych, przewodnika turystycznego i terenowego na obszarze województwa podkarpackiego oraz członka Zarządu Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Terenowych i Pilotów Wycieczek.

O powstaniu książki autor opowiadał 17 października br. w sali lustrzanej CKiP, podczas spotkania promocyjnego. Wieczór autorski umilił występ uczniów Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek pod kier. Tadeusza Kałamarza oraz młodego i niezwykle utalentowanego akordeonisty Piotra Kąfery.

Przewodnik ukazał się nakładem Wydawnictwa Edytorial. Znajdziemy w nim zachętę do aktywnego spędzania czasu w naszym powiecie. - Planując zwiedzanie okazałych pałaców, dworów, kościołów czy cerkwi, wcale nie musimy wyjeżdżać poza powiat jarosławski. Wystarczy wyruszyć ... z Jarosławia, aby zobaczyć cenne zabytki tego zakątka Podkarpacia - pisze J. Czechowicz w słowie wstępnym.

Proponuje 12 tras o różnym stopniu trudności w zależności od wieku i możliwości fizycznych; są też propozycje wycieczek dla rowerzystów i zmotoryzowanych.

Wędrówki ułatwią nam mapki poglądowe oraz dodatkowe informacje o samym powiecie jarosławskim, Nadleśnictwie Jarosław i Linii Mołotowa w powiecie.

Przewodnik „Aktywnie po powiecie jarosławskim" dostępny jest w Punkcie Informacji Turystycznej CKiP, podobnie jak inne publikacje J. Czechowicza m.in. „Zarys historii Żydów w Jarosławiu i okolicy. Holocaust, czasy powojenne i współczesne" (2015) oraz przewodnik „Jarosław" z 2014 r. i tegoroczne wydanie II.

Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.10.2015 | aktualizacja 22.10.2015 15:16)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30