Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

X Forum Wychowawcze

„Świadome rodzicielstwo drogą do wychowania odpowiedzialnego nastolatka”, tak brzmiał temat dziesiątego – jubileuszowego Forum Wychowawczego „Wspólna Troska”, które odbyło się 11 grudnia, a zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum nr 3. W wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.
Fot. Monika Sadurska
Ewa Jankowska, dyrektor PG 3 otworzyła spotkanie.
Ewa Jankowska, dyrektor PG 3 otworzyła spotkanie.
W spotkaniu uczestniczył zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.
W spotkaniu uczestniczył zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.

„Pomysł Forum Wychowawczego „Wspólna Troska" zrodził się w 2006 r. i był wynikiem dyskusji nauczycieli na temat pomocy rodzicom w świadomym wychowywaniu dorastających dzieci. Działania zainicjowały Ewa Jankowska - obecna dyrektor szkoły oraz jej ówczesna zastępczyni Krystyna Sowińska" - możemy przeczytać w okolicznościowej gazetce, jaka szkoła wydała z okazji jubileuszu Forum.

Forum trwa nieprzerwanie od dziesięciu lat i cieszy się zainteresowaniem kolejnych pokoleń rodziców, którzy przychodzą do gimnazjum wraz ze swymi dziećmi. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona była świadomemu rodzicielstwu, które stanowi podstawę wychowania nastolatka odpowiedzialnego za swoje postępowanie. Nauczyciele z PG 3 zapytali uczniów co to znaczy, według nich, być dobrym rodzicem i jaki mają stosunek do metod wychowawczych stosowanych w ich domach. Opinie uczniów stanowiły punkt odniesienia do dyskusji, która toczyła się w grupach warsztatowych i pozwoliła zastanowić się nad własnym świadomym rodzicielstwem.

W trakcie spotkania odbywającego się 11 grudnia br. z prelekcją wystąpił OP. Paweł Pobuta, temat jego wypowiedzi to „Kto tak skomplikował relacje z naszymi dziećmi?". Natomiast uczniowie gimnazjum zaprezentowali program artystyczny „W objęciach nieświadomości". W spotkaniu uczestniczył zastępca burmistrza Wiesław Pirożek, który w imieniu burmistrza Waldemara Palucha wręczył na ręce Ewy Jankowskiej, dyrektor PG 3 okolicznościowy list gratulacyjny, w którym czytamy: „składam serdeczne podziękowania za dzielenie się doświadczeniem, wspieranie rodziców w procesie wychowywania, ale przede wszystkim za umiejętność zauważania i doceniania dobra u borykającej się z dorastaniem młodzieży".

Kancelaria Burmistrza Miasta
(16.12.2015 | aktualizacja 16.12.2015 10:51)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31