Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Na jarmarku „Opowieść wigilijna” i wspólne kolędowanie

Rozpoczął się przedostatni dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego. Od 18 grudnia na straganach można znaleźć smaczne produkty regionalne, ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne – wszystko, co może zagościć jutro na wigilijnym stole lub stać się oryginalnym podarkiem dla najbliższych. Świąteczna atmosfera zapanowała też dzięki występom dzieci i młodzieży. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha była pierwszą inscenizacją na rynku.

Pachnące i pyszne potrawy, słodkie pierniki, biszkopty, suszone owoce, domowe przetwory, wina z powiatu jarosławskiego, wyroby pszczelarskie, ale też rękodzieło artystyczne czy oryginalne ozdoby świąteczne, które mogą stać się wyjątkowymi prezentami pod choinkę. Od 18 grudnia do Wigilii to wszystko na jarosławskim rynku. Tutaj wybierzemy też piękne, zielone drzewko i kupimy żywego karpia. Zapraszamy w godz. 8.00-16.00.

Przez tydzień Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu towarzyszą też występy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas inauguracji, 18 grudnia na scenie przed ratuszem wystąpiło jedenastu uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w inscenizacji opartej na motywach „Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Odwiedzający jarmark mogli też  kolędować wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, zaś 19 grudnia z młodzieżą Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, a w sali lustrzanej CKiP z Reprezentacyjnym Chórem Mieszanym „Jarosław". W kolejne dni o świąteczny klimat na rynku zadbali uczniowie: Zespołu Szkół im. Jana Pawła, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II, Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Dzisiaj, 23 grudnia o godz. 11.30 zaprezentują się jeszcze uczniowie i wychowankowie PSOUU Koło w Jarosławiu.

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.12.2015 | aktualizacja 23.12.2015 11:58)
Fot. Małgorzata Młynarska
Podczas jarmarku inauguracyjnym występem była inscenizacja  „Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów ZSTiO. | Fot.  archiwum ZSTiO (5)
Podczas jarmarku inauguracyjnym występem była inscenizacja „Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów ZSTiO.
Fot. archiwum ZSTiO (5)
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum
Grudzień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31