Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zimowisko uczniów PG nr 1

W połowie lutego (15-19.02) Publiczne Gimnazjum nr 1 św. Królowej Jadwigi zorganizowało kilkudniowe zimowisko dla młodzieży szkolnej. Ta forma spędzania wypoczynku cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, która bardzo chętnie uczestniczyła w zaplanowanych wydarzeniach pod opieką pracowników szkoły. 59 osób skorzystało z zajęć sportowych i kulturalnych.
Fot. archiwum PG 1

Do uczniów skierowane były różne formy aktywności:

  • Sport - na własnych obiektach sportowych odbyły się rozgrywki: koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i zajęcia na siłowni szkolnej. Jazda na łyżwach była doskonalona na lodowisku MOSiR. Ostatniego dnia uczniowie skorzystali z możliwości wyjazdu do kręgielni w Szówsku, by szlifować swoje umiejętności w bowlingu.
  • Warsztaty rękodzieła artystycznego - zorganizowano we współpracy z zewnętrzną firmą. Jedne z nich to warsztaty wyrobu mydła. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać kolorowe, różnozapachowe mydełka, które jak się okazało mogą być oryginalnym upominkiem. Odbyły się również warsztaty z czerpania papieru oraz pisania gęsim piórem. Obie formy warsztatowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Podczas warsztatów rękodzielniczych młodzież zapoznała się z poszczególnymi etapami tworzenia wspomnianych produktów.
  • Kultura - w kinie Ikar odbył się seans filmowy dla uczestników zimowiska. Po projekcji filmu młodzież zwiedziła nowo otwartą atrakcję miasta Jarosławia - Podziemne Przejście Turystyczne.
  • Turystyka - w miejscowości Radawa zorganizowano kulig „na kołach" zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Teoretyczne podstawy turystyki zostały przekazane podczas prelekcji, w której uwzględniono niezbędne wyposażenie, zasady bezpiecznego zachowania w górach oraz prezentację sprzętu turystycznego. Całość zakończyło wystąpienie Roberta Szmuca nt. „Galdhopiggen - na dachu Skandynawii".

Każdego dnia zajęcia kończyły się wspólnym  obiadem w stołówce szkolnej. 

Zimowy wypoczynek dla młodzieży został  zorganizowany dzięki środkom finansowym z budżetu Miasta.

Robert Szmuc, koordynator zimowiska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.02.2016 | aktualizacja 22.02.2016 20:29)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30