Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ferie zimowe w miejskich placówkach oświatowych

W pierwszym tygodniu zimowej przerwy semestralnej, 659 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych podległych Gminie Miejskiej Jarosław korzystało z zorganizowanego zimowiska.

Dzięki zorganizowanemu wypoczynkowi dla dzieci i młodzieży jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczniowie mogli bardzo różnorodnie i aktywnie odpoczywać po pierwszym semestrze nauki. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Wszystko to było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta Jarosławia oraz zaangażowaniu nauczycieli, którzy pełnili rolę opiekunów.

W szkołach zorganizowano liczne wyjazdy m.in. na lodowisko, pływalnię, na bilard, do kręgielni, biblioteki i kina (m.in. starsza młodzież uczestniczyła w projekcji filmu Gwiezdne Wojny natomiast młodsza w projekcji bajek pt. Bella i Sebastian 2, Minionki 3D czy Misiek w Nowym Jorku). Wśród atrakcji było też zwiedzanie nowo otwartego Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu oraz udział „w kuligu na kołach" w Radawie.

Uczniowie brali udział w różnorodnych formach aktywności - zajęciach warsztatowych, rękodzieła artystycznego, w zajęciach kulinarnych, plastycznych - mieli możliwość stworzenia czegoś nowego, własnego i unikatowego, co zdecydowanie przysłużyło się do podniesienia ich samooceny, poczucia własnej wartości i rozbudzenia wiary w możliwości osiągnięcia sukcesu. Przykładem są zajęcia z rękodzieła artystycznego, podczas których uczniowie mogli samodzielnie wykonać kolorowe, różno-zapachowe mydełka.

Niemałymi atrakcjami były również: warsztaty garncarsko-ceramiczno-gastronomiczne, ciekawe lekcje historii i etnografii, czy wizyta strażnika miejskiego w szkole. W trakcie spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii, w ten sposób powstawał katalog „zimowych przestróg" dla młodzieży.  Podczas zimowiska organizowane były nie tylko gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, ale także zapewniono możliwość udziału w  treningu Aikido i zajęciach Zumby.

Dużą popularnością cieszyłysię wyjazdy dzieci do Krakowa, Rymanowa Zdroju, Baszni Dolnej, rzeszowskiego Teatru, czy stadniny koni w Radawie.

W trakcie zimowiska uczestnicy otrzymywali posiłek lub inne pyszne przekąski w tym soki i owoce.

Humor i dobra zabawa dopisywały do końca zimowiska. Dla wszystkich był to tydzień pełen niespodzianek i ciekawych form pracy, nowych niepowtarzalnych doświadczeń. Dzieci poznały różne sposoby twórczego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. W każdej placówce program przebiegał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Jacek Kwieciński
Wydział Oświaty
(24.02.2016 | aktualizacja 26.02.2016 07:56)
Fot. archiwum szkół
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30