Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zwycięstwo reprezentacji Jarosławia

W sobotę 19 maja 2007 r. reprezentacja Urzędu Miasta Jarosławia gościła w partnerskim mieście Michalovce na Słowacji. Została zaproszona przez tamtejsze władze do uczestnictwa w "Międzynarodowym Turnieju Siatkówki".

18 - 19 maja 2007 r. w Michalovcach na Słowacji spotkały się cztery drużyny: dwie reprezentujące Urząd Miasta Michalovce, miejscową IV Zakładną Szkołę oraz Urząd Miasta Jarosławia.

Siatkówka jest sportem bardzo popularnym w Michalovcach, czego dowodem jest wystawienie przez tamtejszy urząd aż dwóch reprezentacji. W rozmowach pomiędzy spotkaniami okazało się, że Słowacy regularnie trenują już od trzech lat, zaś jarosławscy urzędnicy rozpoczęli przygotowania pięć tygodni przed turniejem. Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego, drużyna jarosławskiego Magistratu zwyciężyła ze wszystkimi drużynami biorącymi udział w Turnieju.

Ogromna w tym zasługa nie tylko 10-osobowej jarosławskiej drużyny, ale również doskonałej mobilizacji i zagrzewania do walki przez zastępcę burmistrza Bogdana Wołoszyna oraz doświadczenia, taktyki i poprowadzenia do zwycięstwa przez trenera Jacka Stalskiego - dyrektora MOSiR w Jarosławiu. Najtrudniejsze okazało się spotkanie z nauczycielami, którzy nie kryli olbrzymich ambicji związanych z utrzymaniem tytułu mistrza, jaki wywalczyli przez ostatnie dwa lata. Jednak po zaciętym pojedynku, w ostatnim secie jarosławianie pewnie sięgnęli po zwycięstwo wynikiem 15:8.

Turnieje pomiędzy miastami partnerskimi rozgrywane są już 6 lat. Zmagania amatorskie sięgały już po różne konkurencje: piłkę nożną - graną zarówno na hali jak i na pełnowymiarowym boisku, siatkówkę, kręgle, piłkę ręczną oraz ubiegłoroczny Turniej Miast Partnerskich Euroregionu Karpaty prezentujący zupełnie alternatywne i wesołe konkurencje. Jednak dopiero pierwszy raz reprezentacja Jarosławia przywiozła z zagranicy zwycięstwo.

W przyszłości władze Jarosławia planują zorganizować kolejny turniej z udziałem reprezentacji miast partnerskich, a także być może widzów z obu miast, by współpraca międzynarodowa obejmowała coraz szersze kręgi.

Bartosz Kłoda
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(27.05.2007 | aktualizacja 30.11.2007 12:05)
Raeprezentacja Urzędu Miasta Jarosławia na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki
Raeprezentacja Urzędu Miasta Jarosławia na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki
Płeć piękna przyniosła szczęście...
Płeć piękna przyniosła szczęście...
... zaś trener udzielał niebędnych wskazówek.
... zaś trener udzielał niebędnych wskazówek.
Sukces został osiągnięty!!!
Sukces został osiągnięty!!!
Rozmowy w Urzędzie Miasta.
Rozmowy w Urzędzie Miasta.
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30