Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Koncert galowy XII Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży

Od roku Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży mają już własny hymn i od odśpiewania go przez uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu rozpoczęto koncert galowy przy pełnej publiczności Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu

XII Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży w Jarosławiu odbywały się w dniach 11-14 czerwca 2007 r.

"Powiedz, co w życiu ważne jest" - to tegoroczne hasło imprezy odzwierciedlające marzenia i ideały, jakimi kierują się dzisiaj młodzi ludzie. "W tym roku sami wykonawcy zdecydowali co i o czym będą opowiadać publiczności. Warto chwilę popatrzeć, by zaobserwować, co dla dzieci i młodzieży jest istotne, widać wtedy jasno, jak wiele sami możemy skorzystać z refleksji naszych wykonawców" - powiedział otwierając Spotkania dyrektor ZSO im. Książąt Czartoryskich Marek Okarmus.

Przez kilka dni na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu prezentowały się zespoły wszystkich jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także Miejskie Przedszkole nr 10 oraz grupa taneczna Katolickiego Centrum Kultury Kolping. Przegląd podzielono na bloki tematyczne, były występy wokalno-taneczne, kabaret, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, a także po raz drugi konkurs poetycki i fotograficzny. W sumie do akcji włączyło się aż 476 uczestników, co potwierdza spore zainteresowanie tą imprezą. Spotkania Artystyczne umożliwiają także od ubiegłego roku odkrywanie i promocje talentów poetyckich; 24 osoby przesłały swoje utwory na ogłoszony pod bliźniaczym - hasłem: "Powiedz, co w życiu ważne jest" - konkurs poetycki. Najlepsze wiersze zostaną opublikowane w okolicznościowym tomiku.

Koncert galowy XII Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży (14.06.2007 r.) poprowadziła Zofia Karwańska - jak zwykle - w atmosferze wspólnej zabawy i radości. W ramach tego koncertu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom szóstego powiatowego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodę główną - rower górski zdobyła Ewelina Koniuszy - uczennica Gimnazjum w Rokietnicy, II miejsce uzyskał Grzegorz Ilić - uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 Jarosławiu, a III lokatą cieszyła się Zuzanna Batorowicz - uczennica Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej. Nagrody i dyplomy wręczał zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich oraz Publiczne Gimnazjum Publiczne nr 3.

Iwona Międlar Biuro Prasowe
UM Jarosławia
(20.06.2007 | aktualizacja 30.11.2007 12:18)
Odśpiewanie hymnu Spotkań Artystycznych razem z prowadzącą koncert galowy i poszczególne dni  Zofią Karwańską
Odśpiewanie hymnu Spotkań Artystycznych razem z prowadzącą koncert galowy i poszczególne dni Zofią Karwańską
Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 na scenie MOK
Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 na scenie MOK
Kolorowe i ciekawe układy taneczne
Kolorowe i ciekawe układy taneczne
Uciekajcie myszki do dziury, bo tam was złapie kot bury...
Uciekajcie myszki do dziury, bo tam was złapie kot bury...
Dumka na dwa serca przetańczona walcem angielskim
Dumka na dwa serca przetańczona walcem angielskim
Zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn wręcza nagrodę za I miejsce w konkursie wiedzy o UE Ewelinie Koniuszy
Zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn wręcza nagrodę za I miejsce w konkursie wiedzy o UE Ewelinie Koniuszy
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31