Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień Sztuki i Sportu

W minionym tygodniu (21.06) Zespół Szkół Plastycznych zaprosił uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych do wspólnych obchodów Dnia Sportu i Sztuki. Na uczestników czekało wiele atrakcji, gry, konkursy sportowe i plastyczne, w których laureatom nagrody wręczył zastępca burmistrza Dariusz Tracz. Był też Festiwal Kolorów, czyli eksplozja barw i dobrej zabawy.

21 czerwca Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu po raz kolejny obchodził Dzień Sportu i Sztuki. Do wspólnej zabawy „Plastyk" zaprosił uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodsi koledzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach decoupage i monotypii żelatynowej prowadzonych przez plastyków grafików, starsi zaś w ćwiczeniach na trampolinie z instruktorem fitness. Były też warsztaty, gry, turniej tenisa stołowego i konkursy. Tradycyjnie przed szkołą, za sprawą Festiwalu Kolorów, powstała żywa paleta barw. Wszyscy uczestnicy obsypani zostali sproszkowanymi farbami, a efektowna akcja była dobrą zabawą.  

Podczas Dnia Sztuki i Sportu rozstrzygnięto konkurs plastyczny Quo Vadis Henryka Sienkiewicza w oczach współczesnej młodzieży zorganizowany wspólnie z MIejską BibliotekąPubliczną, z okazji 100. rocznicy śmierci pisarza. 44 prace oceniało jury w składzie: Teresa Ulma - wicedyrektor ZSP, Damian Waliczek - nauczyciel ZSP i Elżbieta Tkacz - dyrektor MBP. Nagrody laureatom wręczyli zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz wicedyrektor ZSP Teresa Ulma.

W kategorii gimnazja:

1 miejsce - Klaudia Flis z OSSP w Jarosławiu,
2 miejsce - Karolina Żelaznowska z ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu,
3 miejsce - Kamil Ptasiński z PG Nr 1 w Jarosławiu i Oliwia Dyrda z PG Nr 1 w Radymnie.

Wyróżnieni: Anna Zych z PG Nr 1 w Jarosławiu, Katarzyna Zając z PG Nr 2 w Jarosławiu, Julia Gwóźdź z PG Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Grzegorz Trojnar z ZS w Cieszacinie Wielkim, Natalia Horodejczuk z OSSP w Jarosławiu, Julia Piątek z OSSP w Jarosławiu, Patrycja Gonciarz z PG Nr 1 w Radymnie.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne przyznano wyróżnienia: Gabrieli Broszko z ZSOZiR w Radymnie oraz Tadeuszowi Petynii z LP w Jarosławiu.

Tradycyjnie zakończeniem Dnia Sztuki i Sportu był mecz piłki nożnej: Nauczyciele kontra Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych, który zakończył się niezmiennym od lat zwycięstwem drużyny Nauczycieli.

Głównym organizatorem święta było Stowarzyszenie Jarosławski Plastyk, partnerem m.in. Urząd Miasta Jarosławia.

 

 

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.06.2016 | aktualizacja 30.06.2016 10:23)
Fot. archiwum ZSP
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31