Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zakończenie sezonu wędkarskiego z sukcesami

Polski Związek Wędkarski – Koło Jarosław „Miasto” 25 września br. zakończył sezon. Od stycznia zorganizował łącznie trzynaście imprez na akwenie Babionka i rzece San, a członkowie Koła odnosili również sukcesy w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. W gronie utytułowanych zawodników znajduje się Wojciech Działo, który zdobył III miejsce w zawodach spławikowych z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w kat. U-14 i po raz kolejny zapewnił sobie powołanie do składu Członków Kadry Narodowej na 2017 rok.

Dzień Dziecka na Babionce, Spławikowe Mistrzostwa Jarosławia Seniorów i Juniorów, Puchar Prezesa, Piknik Rodzinny, Maraton Nocny, Zawody Gruntowe o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia, czy Zawody Weteranów to tylko część imprez zorganizowanych w tym sezonie przez Polski Związek Wędkarski - Koło Jarosław „Miasto" na akwenie Babionka i rzece San.

Poza lokalnymi zawodami, członkowie Koła z powodzeniem występowali w kraju i za granicą. W tym gronie znajduje się 14-latek Wojciech Działo, który w swojej kat. wiekowej (U14) uplasował się na III miejscu ostatnich wędkarskich zawodów spławikowych z cyklu Grand Prix Pucharu Polski, rozegranych 26-28 sierpnia na Kanale Dwory w Oświęcimiu. Występ (osiem startów) był też eliminacjami członków Kadry Narodowej, a młody przedstawiciel jarosławskiego Koła po raz trzeci został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata 2017. W tym roku w Portugalii zajął wysokie V miejsce drużynowo, a rok temu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Serbii.

Wojciech Działo przygodę z wędkarstwem rozpoczął w 2009 r. i swoją pasją zaraża młodsze rodzeństwo. W domu wędkują prawie wszyscy, a na pewno wszyscy posiadają karty wędkarskie. 14-latek jest medalistą Mistrzostw Świata w kat. U14, czterokrotnym mistrzem Okręgu PZW Przemyśl, ma też na swoim koncie tytuł Mistrza Polski. Startuje w różnych imprezach wędkarskich m.in. w odbywającym się cyklicznie „Dniu Dziecka na Babionce", czy Mistrzostwach Podkarpacia w Wędkarstwie Spławikowym. Wszystkim startom Wojtka dopinguje tato Adam Działo - Przewodniczący Rady ds. Młodzieży Okręgu PZW Przemyśl oraz Instruktor Wędkarstwa Młodzieżowego.

Formą promocji tej dyscypliny oraz zachętą dla dzieci i młodzieży do zainteresowania się wędkarstwem, jest organizowany co roku konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia. Tegoroczny finał jeszcze przed nami. Organizatorzy zapraszają osoby zrzeszone i niezrzeszone w PZW do udziału - malowania i rysowania. Tegoroczny temat to: „Różnorodność biologiczna w wodach województwa podkarpackiego - edycja 2016". Termin nadsyłania prac mija 18 listopada br.).  Szczegóły TUTAJ

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(04.10.2016 | aktualizacja 05.10.2016 19:17)
W sezonie PZW Koło Jarosław "Miasto" zorganizowało m.in. Zawody Gruntowe o "Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia"... | Fot.  Archiwum PZW Koło Jarosław
Maraton nocny.
Mistrzostwa Weteranów...
Spławikowe Zawody o "Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia"...
Piknik Rodzinny.
utytułowanym członkiem Koła jest Wojciech Działo, który w ostatnich wędkarskich zawodach spławikowych z cyklu Grand Prix Pucharu Polski zdobył III miejsce.