Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Święto Niepodległości na sportowo

Od kilkunastu lat, z okazji Święta Niepodległości w naszym mieście organizowane są nie tylko uroczystości patriotyczne, ale i wydarzenia sportowe. 11 i 13 listopada br. uczestnicy mistrzostw w badmintonie i turnieju piłki nożnej służb mundurowych po raz kolejny walczyli o nagrodę i puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Zawodnicy zapewnili znakomite widowiska sportowe.

Obchodom 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszyły imprezy sportowe z kilkunastoletnią tradycją, organizowane przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W hali sportowej 11 listopada zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Jarosławia w Badmintonie o Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia, z kolei 13 listopada Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia.

W tym roku do turnieju służb mundurowych zgłosiło się 10 zespołów. Zawodnicy stworzyli znakomite widowisko sportowe, nie brakowało zaciętych pojedynków i pięknych bramek. Ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna Jednostki Wojskowej pokonując w fazie finałowej zespół SP ZOZ w Jarosławiu 2:0 oraz 3:0 drużynę Straży Pożarnej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce - Jednostka Wojskowa w Jarosławiu
II miejsce - SP ZOZ Jarosław
III miejsce - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu

Nagrody indywidualne otrzymali: Piotr Iwasieczko (Jednostka Wojskowa) - najlepszy bramkarz turnieju oraz Mateusz Hołub (SP ZOZ) - najlepszy zawodnik turnieju.

Kilka dni wcześniej (11.11) zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Jarosławia w Badmintonie o Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia. Badminton przyciągnął 43 uczestników i 16 uczestniczek nie tylko z Jarosławia, ale i Dubiecka, Przemyśla czy Rzeszowa. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a w zaciętych pojedynkach zawodnicy zaprezentowali świetną formę. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Kamil Spławiński z Dubiecka pokonując w finale Dariusza Walasa z Rzeszowa. Trzecie miejsce zajął Grzegorz  Mac z Rzeszowa wygrywając z jarosławianinem Tomaszem Legenym. Kobiety rozegrały spotkania w 4 grupach systemem „każda z każdą" a następnie zwyciężczynie grup spotkały się w półfinałach.

Wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Kutacha z Widełek, II miejsce zajęła Amelia Bukowińska z Dubiecka, III miejsce Bernadetta Kutacha z Widełek.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujmy za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego.

Finalistom pamiątkowe puchary, statuetki oraz sprzęt sportowy ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia wręczył Marek Piotrowski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.