Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Uzależnieniom mówimy NIE” – finał jesiennej edycji kampanii

Zakończyła się kampania profilaktyczno-edukacyjna „Uzależnieniom mówimy NIE". 16 listopada, podczas finałowego spotkania w Sali Lustrzanej CKiP nagrody laureatom jesiennej edycji w imieniu burmistrza Waldemara Palucha wręczyli radni Grażyna Prząda i Antoni Lotycz.

Kampania „Uzależnieniom mówimy NIE" przestrzegająca dzieci i młodzież przed sięganiem po różnego rodzaju używki ma już 7 lat. Składa się z dwóch edycji: wiosennej oraz jesiennej skierowanych odpowiednio do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Jej koordynatorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która organizując prelekcje, konkursy plastyczne i turnieje stara się docierać z trudnymi tematami uzależnień do uczniów jarosławskich szkół.

W ramach jesiennej części programu od września do października we wszystkich II klasach gimnazjalnych odbywały się spotkania z pracownikiem Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Joanna Jurek mówiła o zagrożeniach, jakie niesie sięganie po alkohol i narkotyki oraz konsekwencjach w aspekcie łamania przepisów prawa. Podsumowaniem spotkań i utrwaleniem zdobytej wiedzy był turniej międzygimnazjalny, zorganizowany na początku listopada. Wczoraj (16.11) najlepszym nagrody w imieniu burmistrza Waldemara Palucha wręczyli: Grażyna Prząda - przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny, Opieki Społecznej i Ochrony Środowiska Naturalnego Rady Miasta oraz Antoni Lotycz - przewodniczący Komisji Oświaty RM,  który podziękował uczniom za udział w akcji, a pedagogów i nauczycieli zachęcał do jeszcze większej aktywności.

W tym roku I miejsce zdobył Tobiasz Nogaj (PG nr 1), II miejsce - Aleksandra Makar (PG nr 2), III miejsce - Karol Dębicki (PG nr 2), IV miejsce - Izabela Telega (PG nr 1), a V miejsce - Kacper Fortuna (PG nr 5).

Wyróżnieni zostali: Oliwia Smorąg (PG nr 1), Gabriela Kic (PG nr 3), Piotr Lech (PG nr 3), Kamila Mularz (PG nr 3), Kamila Szewczyk (ZSP).

Nagrody w formie pakietów edukacyjnych trafiły też do wszystkich szkół biorących udział w kampanii - PG nr 1,2,3,4,5 oraz Zespołu Szkół Plastycznych.

Szczególne podziękowania od Zbigniewa Guzowskiego - przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych otrzymało Publiczne Gimnazjum nr 3, które po raz kolejny bardzo aktywnie włączyło się w działania profilaktyczne i uświadamiające uczniów oraz rodziców. Wyróżnienie odebrała Elżbieta Zagrobelna-Kłoda jako organizator w placówce dodatkowej akcji „Tydzień przeciw uzależnieniom". Podziękowania odebrała też Elżbieta Smorąg z PG nr 1 - koordynator kampanii „STOP używkom".

- Mam nadzieję, że wiedzą, którą uzyskaliście będziecie wykorzystywać na co dzień w życiu, tak by przede wszystkim chronić i dbać o swoje zdrowie, a swym postępowaniem jako laureaci tegorocznej kampanii będziecie dawać przykład pozytywnych zachowań dla swoich koleżanek i kolegów - mówił Zbigniew Guzowski, przewodniczący MKRPA podsumowując spotkanie.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(17.11.2016 | aktualizacja 20.11.2016 22:12)
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31