Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Czas mikołajkowych spotkań

Czas wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia wypełniony jest zawsze radością, miłością i niezwykłą serdecznością ludzi dobrej woli. Dla wielu, zwłaszcza tych najmłodszych, okres świąteczny rozpoczyna się od wizyty Św. Mikołaja i wcześniejszego oczekiwania na niego. Podobnie było w przypadku podopiecznych i wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych oraz Domu Dziecka Nr 1 w Jarosławiu, do których dzięki Burmistrzowi Miasta oraz Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp", Mikołaj zawitał 19 grudnia br.

Spotkanie mikołajkowe w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęło się we wczesnych godzinach przedpołudniowych od projekcji filmu „Ekspres polarny". Po filmie dla wszystkich oczekujących na Św. Mikołaja wystąpiły solistki Miejskiego Ośrodka Kultury oraz jarosławianie - para taneczna z Klubu Golden Dance w Przemyślu - Karina Falda oraz Jakub Jucha.

Najważniejszą częścią poniedziałkowego spotkania było przybycie Św. Mikołaja z prezentami dla wszystkich podopiecznych i ich opiekunów. Samo pojawienie się Mikołaja wywołało ogromną radość wśród najmłodszych, a uśmiechy, które zagościły na twarzach wychowanków, towarzyszyły im do samego końca spotkania. Wspólne odbieranie prezentów, a następnie ich rozpakowywanie, oglądanie, wywołało ogromny zachwyt i niczym nieograniczone zadowolenie wśród obdarowanych.

Organizatorami tegorocznego spotkania mikołajkowego byli Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp" przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury.

W rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się darczyńcy mikołajkowych prezentów. Obok burmistrza Waldemara Palucha prezenty wręczali prezesi miejskich spółek: Franciszek Gołąb z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Andrzej Wysocki z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a także prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp", Jerzy Kudła.

Zakończeniem mikołajkowego spotkania były życzenia serdeczności i radości, nie tylko na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale również na cały 2017 rok.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.12.2016 | aktualizacja 22.12.2016 15:34)
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31