Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

V Podkarpackie Imieniny Krystyn

25 lutego br. na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich dr hab. Krystyny Leśniak – Moczuk, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch gościł w Osieku Jasielskim, gdzie odbyły się V Podkarpackie Imieniny Krystyn podczas obchodzonego Jubileuszu 5-lecia istnienia Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich.

Jubileusz rozpoczął się pięknym i barwnym korowodem Krystyn prowadzonym przez Komitet Honorowy na czele z Mariuszem Pykoszem - Wójtem Gminy Osiek Jasielski i Danielem Sochą - Przewodniczącym Rady Gminy oraz orkiestrę z urokliwego Rynku do Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku Jasielskim. W GOK zorganizowana została akademia imieninowa z licznymi życzeniami dla solenizantek oraz listami gratulacyjnymi. Życzenia do solenizantek skierował również burmistrz Waldemar Paluch, podkreślając wspaniałą organizację spotkania i niezwykłe oraz wszechstronne zaangażowanie wszystkich Krystyn w działalność stowarzyszenia.

Spotkanie uzupełnione było licznymi atrakcjami, nadaniem godności „Krystynianin Pierwszy", „Honorowej Krystyny", czy nagrody „Kryni 2017". Gościem tegorocznych Podkarpackich Imienin Krystyn była Krystyna Mazurówna z Paryża, a spotkanie uświetnił recital Krystyny Szydłowskiej z Teatru Muzycznego w Lublinie, program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum Integracyjnego w Osieku Jasielskim oraz kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło też wielu innych, równie ciekawych atrakcji.

Warto podkreślić, że Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich od 5 lat prowadzi bardzo dużą aktywność kulturalną. Było organizatorem wielu wydarzeń o charakterze kulturalno - artystycznym w całym województwie podkarpackim. Uczestniczyło w wielu imprezach organizowanych przez Urząd Miasta Rzeszowa, Urząd Marszałkowski, instytucje kościelne, naukowe i edukacyjne, organizacje i ruchy społeczne. Najsłynniejszą imprezą było zorganizowanie w 2012 roku w Rzeszowie XV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn z udziałem 500 imienniczek, nie tylko z Polski, ale również z innych z krajów. Podczas zjazdu uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w wielu wydarzeniach naukowych, kulturalnych i sportowych.

Stowarzyszenie kręci filmy, wydaje książki, publikuje artykuły związane z działalnością Krystyn. Ruch Krystyn w województwie podkarpackim skupia ponad 300 imienniczek, a do Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich należy 80 kobiet tworzących wspólnotę. Celem działalności jest szeroka promocja Podkarpacia oraz działalność charytatywna, głównie nakierowana na kobiety w wieku okołoemerytalnym.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(26.02.2017 | aktualizacja 22.01.2018 10:07)
fot. Tomasz Skoczylas
fot. Tomasz Skoczylas
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31