Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Srebro w najtrudniejszej formule kickboxingu

W miniony weekend Legnica była stolicą polskiego kickboxingu na najwyższym poziomie. Odbyły się tam Mistrzostwa Polski w najbardziej prestiżowej formule K-1. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników - juniorów i seniorów z 69 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Nie mogło zabraknąć reprezentantów KSW Sokół Jarosław. Katarzyna Świzdor wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w formule K-1. Gratulujemy!

Walki podzielone zostały na sobotnie eliminacje oraz niedzielne półfinały i finały zakończone Galą o Zawodowe Mistrzostwo Polski. Klub KSW Sokół Jarosław reprezentowany był przez Katarzynę Świzdor (-52 kg, junior starszy) oraz Pawła Mielnickiego (-71 kg, senior). - W sobotnich eliminacjach zawalczył Paweł, który w pierwszej walce uległ bardzo doświadczonemu zawodnikowi z Poznania. W niedzielnych półfinałach wystąpiła Kasia i wygrała ze swoją starą znajomą Izabelą Szelest jednogłośnie na punkty 3:0. W finale spotkała się z Martyną Stefaniak (Czerwony Smok Poznań). Pierwsza runda wyglądała bardzo dobrze i zapowiadała zaciętą walkę do ostatniej sekundy i tak też się stało. Żadna z fighterek nie odpuszczała, ale Martyna przeważała nieco siłą fizyczną, co przełożyło się na jej wygraną. Nie mniej jednak Kasia wywalczyła srebrny medal w najtrudniejszej i najbardziej wymagającej formule kickboxingu, co jest nie lada wyczynem - informuje trener Jacek Bronowski.

Za trzy tygodnie nasi kickbokserzy podejmą kolejne wyzwanie w klasycznej ringowej formule full contact, podczas Mistrzostw Polski w Piotrkowie Trybunalskim.