Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

W rocznicę urodzin projektanta „Sokoła"

W tym roku przypada 160. rocznica urodzin Teodora Talowskiego (23.03.1857 r.), wybitnego krakowskiego architekta. Wg jego projektu w naszym mieście rozbudowano ratusz o areszty miejskie (obecnie siedziba Straży Miejskiej) oraz wzniesiono budynek „Sokoła", obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury. Z tej okazji MOK zaprasza do udziału w dwóch konkursach - fotograficznym i multimedialnym.
Wg projektu Teodora Talowskiego na pocz. XX w. powstał budynek "Sokoła" dla Towarzystwa Gimnastycznego... | Fot.  T. Cupryś
Wg projektu Teodora Talowskiego na pocz. XX w. powstał budynek "Sokoła" dla Towarzystwa Gimnastycznego...
Fot. T. Cupryś
...rozbudowany został też ratusz od strony wschodniej o parterową przybudówkę - areszty miejskie. | Fot.  M. Młynarska
...rozbudowany został też ratusz od strony wschodniej o parterową przybudówkę - areszty miejskie.
Fot. M. Młynarska
Wczoraj MOK wzbogacił się o szczególna pamiątkę otrzymaną od Koła Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jarosławiu. | Fot.  K. Peszko
Wczoraj MOK wzbogacił się o szczególna pamiątkę otrzymaną od Koła Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jarosławiu.
Fot. K. Peszko
23 marca br., dokładnie w 160. rocznicę urodzin krakowskiego architekta Teodora Talowskiego z przełomu XIX/XX w., Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu ogłosił dwa konkursy - fotograficzny i multimedialny poświęcone projektantowi m.in. budynku „Sokoła" (obecnie siedziby MOK), czy rozbudowy jarosławskiego ratusza o areszty miejskie (obecnie siedziba Straży Miejskiej).
 
Okrągła rocznica była też okazją dla Koła Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jarosławiu do przekazania instytucji srebrnej monety, wydanej przez Narodowy Bank Polski z okazji 150-lecia powstania TG „Sokół" w Polsce. Od wczoraj wyjątkowa pamiątka jest już własnością MOK.
 

Celem konkursów jest przybliżenie sylwetki Teodora Talowskiego, zwrócenie uwagi na materialne dziedzictwo kulturowe Jarosławia, czy ukazanie walorów artystycznych oraz charakterystycznych cech twórczości architektonicznej T. Talowskiego na przykładzie budynku „Sokoła". Konkurs fotograficzny adresowany jest do gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Natomiast do udziału w konkursie multimedialnym instytucja zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Regulaminy znajdują się w załączeniu. Zgłoszenia MOK przyjmuje do 15 maja 2017 r. Zachęcamy do udziału!

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.03.2017 | aktualizacja 24.03.2017 15:22)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31