Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "JAROSŁAW 2017"

Przeszło 200 tancerzy z różnych zakątków Polski, w tym z Tarnobrzega, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Dębicy, Stalowej Woli, Krosna, Dąbrowy Górniczej, Skarżyska - Kamiennej, Lublina, Biłgoraja, Opola Lubelskiego, Janowa Lubelskiego, Krakowa, Będzina, Tarnowa, Bielska - Białej, Warszawy, Białegostoku, czy Boguchwały, wzięło udział w jubileuszowym 20. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się w ubiegłą niedzielę (25.06) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli z jarosławskiego klubu - Szkoły Tańca "TAKT".

Turniej rozpoczął się w niedzielne przedpołudnie, a gala finałowa, będąca punktem kulminacyjnym jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, rozpoczęła się o godz. 17.00. Głównym organizatorem turnieju była Szkoła Tańca „TAKT" działająca w Jarosławiu przy wsparciu Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Burmistrza Miasta Jarosławia, który jednocześnie objął honorowy patronat nad turniejem.

Uczestnicy biorący udział w turnieju rywalizowali w kilku grupach wiekowych, a szczegółowe wyniki oraz zwycięzców możemy poznać na stronie Polskiego Towarzystwa Tanecznego - baza danych.

Warunkiem udziału w turnieju była między innymi rejestracja w Centralnej Bazie Danych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w stosownym terminie, opłacenie składek członkowskich, czy posiadanie licencji tanecznej na dany rok kalendarzowy. Turniej, którego kierownikiem była pani Marzena Przytocka, wieloletnia organizatorka, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a do jego udziału zgłosiło się 32 kluby taneczne.

W uroczystej, finałowej gali, podczas której wręczono dyplomy, nagrody i upominki finalistom, uczestniczył również Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch

***

Szkoła Tańca „TAKT" działa w Jarosławiu od 1996 roku. Rozpoczynała swoją przygodę pod kierownictwem pani Marzeny Przytockiej od dwóch grup tanecznych. Z czasem ilość grup wzrastała, podobnie jak zainteresowanie samym tańcem, wspaniałą choreografią dostosowaną do muzyki, kolorowymi strojami. Rozpoczęły się pierwsze występy, turnieje taneczne, pokazy, a w 2000 roku klub liczył już pięć grup wiekowych. Z roku na rok chętnych, zainteresowanych taką formą artystyczną przybywa, a ich zdolności taneczne i rytmiczne, są rozwijane dzięki troskliwej opiece wyspecjalizowanych z wieloletnim doświadczeniem instruktorów. Tańce standardowe, latynoamerykańskie, dyskotekowe oraz jazz dominują w Szkole Tańca „TAKT" w Jarosławiu. Dzieci, młodzież i dorośli mogą uczestniczyć nie tylko w kursach grupowych, ale również indywidualnych. Więcej informacji o organizatorach XX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Jarosławiu na stronie  Szkoły Tańca "Takt".

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(28.06.2017 | aktualizacja 28.06.2017 07:29)
Fot. Paweł Wolontkowski
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31