Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kapsuła 5D na Dniach Jarosławia

Podróż w czasie? Będzie to możliwe na Dniach Jarosławia 2017! Na jarosławskim rynku pojawi się wyjątkowy pojazd - kapsuła 5D Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO.
Fot. źródło: www.m.mtp.pl
Fot. źródło: www.tour-salon.pl
Kapsuła 5D Wschodniego Szlaku Rowerowego to wyjątkowy pojazd, który pozwala wziąć udział w przygodzie rowerowej na trasie najdłuższego szlaku w Polsce. Podczas kilku minut seansu w kapsule Green Velo można nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć - ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Ten seans to tylko próbka możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerze zarówno w zakresie turystyki kulturowej, jak i przyrodniczej. Na Wschodnim Szlaku Rowerowym każdy rowerzysta, biker czy kolarz znajdzie odcinek dla siebie, który pozwoli mu cieszyć się zdrową jazdą na dwóch kółkach. (źródło: www.tour-salon.pl).
W taką niecodzienną podróż z GREEN VELO będzie można się wybrać już w najbliższy weekend (1-2 lipca), podczas Dni Jarosławia! 

Serdecznie zapraszamy!

Dla przypomnienia:

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu od dwóch lat posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, wydaną przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu nasza instytucja znajduje się wśród 14 punktów z takim statusem, ale tylko wśród 4 z trzema gwiazdkami. Co to oznacza w praktyce? Między innymi wyposażenie CKiP w materiały promocyjne szlaku (bezpłatne mapy, atlasy) oraz zestaw serwisowy, z którego w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej mogą na co dzień korzystać rowerzyści. Dzięki rekomendacji Jarosław pojawia się również w materiałach Wschodniego Szlaku Rowerowego, jako miasto warte odwiedzenia. A najlepszym przykładem dobrej współpracy będzie obecność wyjątkowego pojazdu na naszym rynku już w najbliższy weekend.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo ma długość 1987,5 km, przebiega przez obszar pięciu województw i jest najdłuższą trasą rowerową w Polsce. Wyjątkowość i różnorodność regionów, przez które prowadzi podkreślają atrakcje turystyczne, zarówno te usytuowane bezpośrednio na trasie, jak i te znajdujące się na obszarze „korytarza" (o szerokości 20 km) po obu stronach trasy. Są wśród nich liczne zabytki stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego: zabytki architektury, miasta słynące ze swojej wielokulturowości - także Jarosław, zabytkowe układy urbanistyczne oraz miejsca o niezwykłej wartości przyrodniczej.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.06.2017 | aktualizacja 30.06.2017 08:18)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31