Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Coraz bliżej Festiwal Kultury Kresowej

Wielkimi krokami zbliża się IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. W tym roku festiwal będzie przebiegał nieco inaczej niż poprzednio, ponieważ już w sierpniu rozpoczynają się pierwsze wydarzenia kulturalne. Na początek 3 sierpnia (czwartek) wernisaż wystawy fotograficznej „Polesia czar i gorycz" oraz projekcja filmu „Księżniczka z Leicą" w reż. Iourija Gorouleva. Następnego dnia w miejskiej bibliotece zostanie wyświetlony drugi film I. Gorouleva, poświęcony postaci ks. kard. K. Świątka. Kolejne festiwalowe wydarzenia już we wrześniu. Szczegóły niebawem.
Jarosławski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przygotowuje się do IX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej. Co roku tygodniowe wydarzenie rozpoczynało się we wrześniu, a tym razem już dzisiaj 3 sierpnia mamy okazję wziąć udział w pierwszym z zaplanowanych spotkań. Na początek Organizatorzy zapraszają o godz. 17.00 do Galerii „Świat Kresów" (ul. Opolska 2) na wernisaż wystawy „Polesia czar i gorycz". Będzie można zobaczyć przedwojenne fotografie ziemi poleskiej, pochodzące ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego.
 
Z kolei o godz. 18.00 w sali lustrzanej CKiP zostanie wyświetlony film „Księżniczka z Leicą" w reż. Iourija Gorouleva, który po projekcji spotka się z widzami. Druga produkcja tego samego reżysera, tym razem poświęcona postaci ks. kard. K. Świątka, zostanie wyświetlona również 4 sierpnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 
Przez dwa dni obecne będzie w Jarosławiu stoisko warszawskiego Domu Spotkań z Historią, z książkami o tematyce kresowej. Na kolejne festiwalowe wydarzenia zapraszamy we wrześniu. Szczegóły niebawem pojawią się na naszej stronie oraz www.tml-jaroslaw.pl
Wzorem lat ubiegłych, IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej współfinansowany jest ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Jarosław oraz Województwa Podkarpackiego.
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.08.2017 | aktualizacja 03.08.2017 14:59)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30