Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosławskie Święto Biegowe - Ratujemy serce Gabrysi!

Już w najbliższą niedzielę, 3 września, od godz. 14.00 na naszym rynku rozpocznie się Jarosławskie Święto Biegowe. Wszystkich miłośników tej formy aktywności serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania uczestnikom.
Fot. N. Skorupka
Szczegółowy harmonogram poszczególnych biegów, regulaminy, ważne informacje związane z organizacją biegów są dostępne na stronie pod linkiem Jarosławskie Święto Biegowe.

 

Ale Jarosławskie Święto Biegowe to nie tylko aktywność fizyczna, wspólne spędzanie czasu, ale także niezwykła inicjatywa na rzecz Gabrysi Dzimiry. W trakcie Jarosławskiego Święta Biegowego zorganizowana zostanie akcja charytatywna na rzecz 13-letniej Gabrysi, która od chwili narodzin boryka się z bardzo ciężką chorobą.   

Gabrysia Dzimira - to rezolutna nastolatka ze zdiagnozowanym zespołem heterotaksji, wspólnym kanałem przedsionkowo-komorowym, skorygowanym przełożeniem wielkich naczyń tętniczych, artezjami tętnicy płucnej, korateralami systemowo-płucnymi, prawostronnym łukiem aorty oraz sinicami. Od momentu narodzin trwa nieustanna walka o jej zdrowie, życie, codzienne  funkcjonowanie. Przez te wszystkie lata żaden lekarz i klinika nie podjęli się niezwykle trudnej i skomplikowanej operacji. W chwili obecnej przeprowadzenia operacji podjęła się Klinika Dzieciątka Jezus w Rzymie, a koszt pierwszego etapu wyceniono na 160 tys. złotych. Rok temu mama Gabrysi dostała się do wspaniałego docenta, który przeprowadził ponowne szczegółowe badania, skonsultował badania z profesorem Adriano Carottim z dziecięcej kliniki w Rzymie. Długo trwały konsultacje, które zakończyły się decyzją o podjęciu się przez profesora operacji Gabrysi, pomimo dużego nadciśnienia płucnego.

160 tys. złotych to suma ogromna i niemożliwa do zebrania przez mamę Gabrysi. Jednakże Gabrysia nie jest sama. Wspiera ją wiele życzliwych ludzi i instytucji, którzy swoimi działaniami i energią starają się pozyskiwać środki na ratowanie serduszka Gabrysi. Tak też będzie podczas Jarosławskiego Święta Biegowego, kiedy wolontariusze z Komitetu Społecznego Ratujmy Serce Gabrysi będą zbierali fundusze na jej operację.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji i wsparcia działań ratujących serce Gabrysi. Każda złotówka będzie niezwykle ważna przy kolejnym kroku do celu - zebraniu 34 tys. euro na pierwszy etap walki.

Wierzymy, że dzięki ludziom dobrej woli, otwartym sercom i wrażliwym duszom, uda się zebrać niezbędne fundusze na rozpoczęcie walki o normalne funkcjonowanie Gabrysi. O spokój każdego dnia, o wyzbycie się strachu i najgorszych obaw związanych ze zdrowiem Gabrysi, które niestety towarzyszyły rodzinie Gabrysi od narodzin. O możliwość biegania, uprawiania sportów, jeżdżenia na szkolne wycieczki...

Wesprzeć serce Gabrysi można zasilając puszki wolontariuszy podczas najbliższego, niedzielnego święta, jak również wpłacając środki na konto bankowe podane na plakacie.

Więcej informacji na temat historii Gabrysi Dzimiry znajduje się na stronie FUNDACJI SERCE DZIECKA oraz FUNDACJI "SIEPOMAGA", gdzie również można wysłać sms o treści S6474 na numer 72365 (koszt 2,46 brutto).

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(31.08.2017 | aktualizacja 01.09.2017 08:11)
Archiwum
Marzec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31