Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„miłość jest życia rdzeniem”- o miłości w SP nr 4 im. S. Żeromskiego podczas jej święta

28 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego obchodziła swoje święto połączone ze świętem patrona. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji całej społeczności szkolnej odprawionej w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu.

Bogata historia szkoły, ogromne tradycje związane z jej codziennym funkcjonowaniem, okolicznościowe wystawy prac, piękne i bogate kroniki, wypełniły hol budynku szkoły, pokazując jej niezwykłość i ogromne zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji, a także rodziców w kształtowanie i wychowywanie młodego pokolenia.

Różnorodność szkoły, jej otwartość na wiele działań i inicjatyw, poświęcenie i zaangażowanie w jej rozwój, ogromna ilość uczniów (lauretaów, finalistów, uczestników) biorących udział w konkursach, sukcesy i umiejętności  na wielu płaszczyznach, pokazane zostały, między innymi, w okolicznościowym programie literacko - muzycznym pt. „(...) miłość jest życia rdzeniem", przygotowanym przez uczniów klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycieli - Agnieszki Motyki, Grażyny Prusinowskiej, Barbary Iwasieczko, Marzanny Błahuty oraz Bogusława Musura.

Młodzi artyści, wykorzystując motyw miłości w utworach autorstwa swojego patrona - Stefana Żeromskiego - pokazali, jak piękny potrafi być świat, jak radosny i pełen miłości. W przepięknych słowach, przeplatanych wspaniałymi utworami muzycznymi, opowiedzieli o miłości..., różnej miłości. O tej między ludźmi, matczynej, rodzicielskiej, miłości do Boga czy Ojczyzny. Pokazali, jak ważnym jest ona fundamentem, w naszym codziennym życiu.

W obchodach święta szkoły Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha reprezentował zastępca, Dariusz Tracz. Nie zabrakło również dyrektor Wydziału Oświaty, Renaty Chlebowskiej. Zastępca D. Tracz odczytał list z serdecznymi pozdrowieniami dla całej społeczności szkolnej od burmistrza W. Palucha i podkreślił, jak wielką misję wypełnia Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego każdego dnia i jak ważnym punktem jest na edukacyjnej mapie naszego miasta. Życzył wszystkim radosnego świętowania, a także wspaniałych wspomnień sięgających głęboko wstecz. Wraz z dyrektor R. Chlebowską wręczyli dyrektor SP nr 4 Filomenie Góreckiej - Bedli, list gratulacyjny wraz z bukietem kwiatów.

Coroczne obchody święta zawsze przywołują chwilę zadumy i refleksji. Przyczyniają się do wielu wspomnień, sięgających w głęboką przeszłość szkoły. W pamięci wielu absolwentów pojawiają się sylwetki koleżanek i kolegów z dawnych, szkolnych lat, nauczycieli, dyrektorów, którzy w mniejszym lub większym stopniu mieli wpływ na wybór drogi życiowej niejednego absolwenta. Podobnie było i podczas tegorocznego święta jarosławskiej „czwórki". Retrospekcja pokazana w kronikach, slajdach, historie zapisane w murach szkoły, wycieczka w liryczną rzeczywistość podczas występu uczniów, wywołały wiele emocji i wzruszeń.

Więcej na temat historii szkoły, która jak pokazują kroniki, była niezwykle bogata i sięgała nie tylko do roku 1964, ale znacznie wcześniej, jej patrona, nauczycieli pracujących w szkole, dyrekcji, zmian w niej zachodzących na przestrzeni tych lat, można przeczytać na stronie www.sp4j.pl.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.11.2017 | aktualizacja 29.11.2017 10:35)
Fot. Barbara Brzezińska
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30