Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Charytatywne walki dla Iwonki i Krystiana

29 listopada br. hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stała się miejscem Międzynarodowych Mistrzostw Polski o Puchar Europy – Open K-1/Thaiboksing/MMA. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia, a współorganizatorami mistrzostw byli Jarosławski Klub Sportowy 1909 oraz MOSiR Jarosław. Zawody obserwowali burmistrz Waldemar Paluch, zastępca Wiesław Pirożek oraz Piotr Pajda, zastępca dyrektora MOSiR. Trybuny wypełnili, nie tylko mieszkańcy Jarosławia, ale również kibice pozostałych zawodników.

Dla przypomnienia - pierwsze walki o podobnym charakterze, wówczas Gala MMA w Jarosławiu, zorganizowana została w 2016 roku, kiedy to rozegrano walki o Puchar Podkarpacia. Były to zawody Amatorskiej Ligi Mieszanych Sztuk Walki „ALMMA", które wcześniej organizowane były w stolicy naszego województwa - Rzeszowie. Kolejną Międzynarodową Galę MMA w Jarosławiu przygotowano w kwietniu 2017. W hali MOSiR, jarosławianie mogli obejrzeć 11 walk w ramach Gali MMA, zorganizowanej wówczas przez rzeszowski klub "Spartakus".

29 listopada br. zawodnicy stoczyli walki o Mistrzostwo Świata i Europy PRO AM WKF/Low Kick/MMA/K1. Jarosław reprezentowali Tomasz "Szajba" Kolcun, który pokonał przed czasem Czecha, Vladana Weissa oraz Maciej Krzyżanowski, walczący z Kubą Kwaśniewskim z Lublina (Low Kick67). Walka o Mistrzostwo Polski PRO AM WKF miała trwać 3x2 minuty, jednak ze względu na odnowioną kontuzję jarosławianina, została przerwana. Wśród uczestników znaleźli się reprezentantki i reprezentanci z różnych zakątków Polski (Mikołów, Rzeszów, Kraków, Zakopane), Czech, Austrii oraz Węgier.

Pierwszą część gali zdominowały finały K-1 i Light Kick (9 walk), a drugą walki wieczoru o Mistrzostwo Świata PRO AM WKF (6 walk), w których zmierzyli się:

1.      Maciej Krzyżanowski (Polska-JAROSŁAW) vs Kuba Kwaśniewski (Polska)- Low Kick

2.      Dominika Chmiel (Polska) vs Kitti Kolohpar (Węgry) - K-1

3.      Michał Zając (Polska) vs Aleksander Krupić (Austra) - Low Kick

4.      Marcin Kalata (Polska) vs David Hudak (Czechy) - K-1

5.      Tomasz „Szajba" Kolcun (Polska-JAROSŁAW) vs Vladan Weiss (Czechy) - MMA

6.      Franky "Flash" Pawlak (Polska) vs Kamil Handzel (Polska) - Low Kick.

Jedną z ważniejszych walk, pełną emocji i ogromnych wzruszeń, była ostatnia walka, w której największą rolę odegrał Kamil Handzel, zawodnik z niepełnosprawnością. Marzeniem Kamila było stoczenie walki na prawdziwym ringu z zawodnikiem klasy światowej. Marzenie spełniło się w walce z Franky "Flash" Pawlakiem, a co najważniejsze obaj zawodnicy zostali zwycięzcami.  

Oprócz zawodników biorących udział w walkach, bohaterami spotkania byli niewątpliwie Iwonka i Krystian - dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Iwonka i Krystian od początku bacznie obserwowali wszystkie walki i kibicowali uczestnikom. Są wielkimi fanami sztuk walki i mają jedyne marzenie - aby móc chodzić. Rehabilitacja jest niezwykle kosztowna, stąd charytatywny cel tego przedsięwzięcia, organizacją którego zajęli się Barbara Wilk oraz Ernest Kocan, przy wsparciu wolontariuszy i sponsorów. Była to już ich kolejna akcja na rzecz dzieci niepełnosprawnych, skrzywdzonych przez los, do której przyłączył się Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. Podczas walki zbierane były datki z przeznaczeniem na ich rehabilitację. Wcześniej odbyły się różne aukcje koszulek, rękawiczek zawodników, z których dochód został również przeznaczony na ten szczytny cel. Iwonka i Krystian podczas przerw między walkami mieli okazję do porozmawiania i spotkania się z zawodnikami oraz pozostałymi darczyńcami. W ramach podziękowań za wspaniałą inicjatywę, Iwonka obdarowała wszystkich darczyńców, w tym również burmistrza Waldemara Palucha, własnoręcznie wykonanymi sercami.

Na zakończenie walk, zarówno finałowych, jak i wieczoru, zawodnicy otrzymali zwycięskie pasy, medale, certyfikaty oraz puchary. Uroczystego wręczenia dokonywali, m.in. burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcą, Wiesławem Pirożkiem.  

Wiele emocji i entuzjazmu wzbudziły walki kobiet. Oprócz Dominiki Chmiel z Krakowa i Kitti Kolohpar z Węgier, walkę finałową stoczyły Gabriela Kusz (Rzeszów) z Klaudią Csaszar (Węgry). W walkach finałowych udział również wzięli:

  • Tomas Virag (Węgry) vs Horvath Gyczo (Węgry)
  • Cezary Osieł (Polska-Rzeszów) vs Konrad Kruczek (Polska-Rzeszów)
  • Maciej Tarnawski (Polska-Rzeszów) vs Artur Stefaniak (Polska-Kraków)
  • Tomasz Kliś (Polska-Rzeszów) vs Patryk Magnucki (Polska-Rzeszów)
  • Damian Olszak (Polska-Mikołów) vs Sylwester Pleśniak (Polska-Rzeszów)
  • Krzysztof Brzostowicz (Polska-Rzeszów) vs Flo Bartl (Austria)
  • Artur Kawa (Polska-Mikołów) vs Tomasz Konieczny (Polska-Rzeszów)
  • Daniel Płonka (Polska-Rzeszów)  vs Damian Biłas (Polska-Rzeszów)
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i niesamowitą pracę, włożoną w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.11.2017 | aktualizacja 04.12.2017 10:38)
Fot. Barbara Brzezińska
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30